Hüseyin Ermiş’ten Topuk Dikenine Bitkisel Çözüm

Topuk Dikeni, tipik topuk ağrısı, sabah kalkınca veya uzun süre oturma sonrası ilk basışta ortaya çıkar. Biraz yürüyünce azalır, gün içinde yorgunlukla yeniden artar. İleri durumlarda yürüme çok zor olabilir.

Topuk Dikeninin oluşma sebebi, ayak tabanındaki aşırı zorlanmadır. Ayak tabanındaki tendon dokusunun topuğa yapışan yerinde gerilme, zorlanma nedeniyle, zamanla minik yırtık ve zedelenmeler oluşur. Daha sonra oluşan doku iltihabı ve sertleşmesi, yerini kemikimsi bir yapıya bırakır. Dokuda meydana gelen bu zedenlenme, her basışta dayanılmaz ağrı ve sancı verir.

Topuk dikeni olanlar ve çare arıyanlar için, Aktar Hüseyin Ermiş, etkisi kesinlikle kanıtlanmış bir bitki formülü öneriyor.

Aktar Hüseyin Ermiş‘ten Topuk Dikenine Karşı Bitki Tedavisi :

* 2 avuç söğüt kabuğu,

* 1 avuç ısırgan otu,

* 1 avuç meyan kökü,

* su,

topukSu miktarını, ayaklarınızı içine koyduğunuz zaman, ayak bileğini kapatacak şekilde ayarlayın.

Bütün malzemeleri, suyun içine atarak kaynatın. Elde ettiğiniz suyu, geniş bir leğene alın. Dayanabildiğiniz sıcaklıkta olmalı. Dik olarak oturun. ayaklarınızı suyun içerine koyun. 30-40 dakika bekleyin. Ayaklarınızı sudan çıkarttıktan sonra, kurulayın.

Topuk dikeni olan bölgeye, isveç iksiri ve aynısafa kremini karıştırarak, masaj yaparak sürün. 10 dakika kadar masaj yaptıktan sonra, aynı karışımı, yine, masaj yaptığınız bölgeye yedirmeden sürün. Üzerini streç filmle sarıp, çorabınızı giyin.

En az 3 hafta uyguladıktan sonra, şifa bulucaksınız.

TOPUK DİKENİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

EL ve AYAK SAĞLIĞI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Aktar HÜSEYİN ERMİŞ’in diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 164 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.