Hemoroid-Basur Bitkisel Tedavi, Basura Bitkisel Çözüm

Basura bitkisel çözüm arayanlar için çeşitli yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik. Uzmanların hemeroid için farklı bitkisel çözüm önerileri var. İşte basur için bitkisel tedavi yöntemleri , hemoroit için uzman tavsiyeleri:

Hemoroid-Basur Bitkisel Tedavi, Basura Bitkisel Çözüm

Öncelikle halk arasında bilinen bazı şifalı bitkilerden bahsedelim.

* Hindiba çayı, kan birikimlerini harekete geçirir. Günde 2-3 bardak içilebilir.

* 30 gram civanperçemi bitkisi, yarım litre suda 10 dakika kaynatılır ve süzülür. Bu karışımla yapılan oturma banyosu veya ıslatılmış bezle yapılan komres, özellikle kanamalı basurlar için çok faydalıdır.

* Lokal tedavi yöntemi olarak, meşe kabuğu veya ceviz yaprağını kaynatıp suyu ile lavman veya kompres yapılabilinir ama önce bağırsaklar boşaltılmalıdır.

* Uzun süre devam etmek kaydıyla, gün aşırı değişimle, şu üç çaydan birinden günde 2 bardak içilebilinir: beyaz ballıbaba yaprağı, ahududu hemoroidyaprağı veya böğürtlen yaprağı. Uzun süreli kullanılırsa, civanperçemi çayı da faydalı olabilir. Bu çay kürleri, rahatsızlık geçene kadar uygulanır.

* Tuzlu suyun içine mayıs papatyası atılır ve kaynatılır. Bu buğu banyosunun üstünde yaklaşık 10-15 dakika kadar oturulur. Sonrasında ise kantaron yağı emdirilenbir pamuk, büzülgen kasın sonuna kadar ulaşcak şekilde, anüsten içeri sokulur. Dışkılama için rahatlık sağlar.

Hemoroid İçin Bitkisel Bir Merhem Tarifi

100 gr. içyağında 20 gr. kurutulmuş çoban çantasını hafifçe kızartın ve serin bir yere kaldırın. Ertesi gün tekrardan bu yağı  ısıtın ve tülbentten geçirip süzün. Bu krem buzdolabında saklanmalıdır. Anüse sürülebilir ya da kompres yapılabilinir.

Ömer Osman Korkmaz Hemoroid-Basur İçin Bitkisel Tedavi

Hemoroid(Basur) : Hemoroid sorunu olanlar için Ömer Osman Korkmaz hakiki zeytinyağından başka yağ kullanmamalarını tavsiye ediyor. Günde 2-3 kaşık zeytin yağı içildiği takdirde kanama tarzı sorunların azalacağını belirtiyor.

Hemoroid tedavisi için yaban nohutu da faydalı olacaktır.

“Ünlü Alternatif Tıp Uzmanından Hemoroid (Basur) için Bitkisel Kürler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Ender Saraç’tan Hemoroid (Basur) için Bitkisel Tedaviler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 96 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. idasil

    idasil diye bir ilaç var basur a hemoroide kesin çözüm diyorlar sizce ne kadar doğru?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.