Haluk Saçaklı’dan Bel ve Karın Bölgesini İnceltme Formülü

Bel ve karın bölgesindeki yağlanmalar, hem görünümü bozan hem de hareket kabiliyeti önemli ölçüde azaltan bölgesel kilolardır.

Karın ve bel yağları ciddi hastalıkların da bir göstergesi olabilir. Yaşamsal faaliyetlerin de aksamasına neden olan iç organ yağlanmasının bir belirtisi olabilir. Ayrıca, cilt çatlaklarına da neden olan sıkıntılı bir durumdur.

Bel ve karın kalınlaşması gibi bir sorununuz var ise bunu asla göz ardı etmeyin. Bu bölgedeki  yağlanmaya karşı mücadele verin.

Peki, Bel ve Karın  Bölgesi Nasıl Zayıflar? Bel Nasıl İncelir?

Biz bu konuda Sağlıklı Yaşam Koçu Haluk Saçaklı’nın tavsiyelerini sizinle paylaşmak istiyoruz.

 Haluk Saçaklı’ya göre;

* Bel inceltmenin en kesin yolu yürüyüş yapmaktır. İki günde 1 kez ortalama 45 dakika ile 1 saat arası yapacağınız yürüyüş egzersizleri 1 ay gibi kısa bir tempoluzaman dilimi içerisinde hem 3-4 kilo verdirecek hem de yan karın yağları ile bel yağlanmasını eritecektir.  Haftada 3 ya da 5 kez, 30 – 60 dakikalık tempolu yürüyüş ile karın bölgesinde birikmiş olan yağları yakmayı başarabilirsiniz.

*  Yürümenin haricinde 2 günde 1 olmak üzere her seferinde ortalama 10-15 dakika arası bölgesel zayıflama hareketleri yapmanın da bir hayli faydası olacaktır. Bölgesel incelme egzersizleri haricinde mekik çekmekte yan karın yağlarını eritmede yararlı olacaktır.

* Egzersizden hoşlanmayanlar için de bir önerimiz olacak. Her sabah kalktığınızda pencereleri aralayın ve temiz havayı içinize 33 kere çekerek her nefes çekişte bu havayı 3 saniye kadar ciğerlerinizde tutun. Nefes verirken burnunuzdan verin alırken de ağzınızdan alın. Bu nefes alıştırmasını iş yerinde ofis ortamında da yapabilirsiniz.

* Bölgesel kiloların en önemli nedenlerinden bir tanesi de alkol tüketmek ve yoğun kalori barındıran tatlı ve yağlı besinler yemektir. Bu nedenle bilhassa gece uykusundan 3-4 saat öncesinden başlamak üzere uykuya kadar olan süreçte ufak bir porsiyon portakal, elma, havuç, salatalık gibi meyveler ve sebzeler haricinde bir şey tüketmemeye gayret gösterin.

(Visited 12 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.