Hafıza Nasıl Güçlendirilir? Hafıza Canlandırma Egzersizleri

Hafızamı güçlendirmek için ne yapmalıyım diyenler için, basit teknikler ile hafıza canlandırma yöntemleri. Oldukça basit olan bu teknikler ile hafızanızı canlandırabilirsiniz.

İşte kolay Hafıza Canlandırma Egzersizleri :

* Tersten davranmak

Normal hayattaki alışkanlıklarınıza tersten bakmaya ne dersiniz? Evet, yataktan geç kalkın, sağ elinizle değil de sol elinizle yazmayı denerseniz, beyninizin kullanmadığınız bölümlerini de kullanmış olursunuz.

* Çocukça ilgi ve merak

Çocuklar gibi her şeyi ilgiyle incelemek ve tüm duyu organlarınızı iyice kullanmaya çalışmak da hafızanızı kuvvetlendirecektir.

* Harflerle saklambaç

Bir gazeteden bir yazıyı elinize alın. Yazı içinde kelime avına çıkın. Benzer kelimeler, tekrarlayan kelimeleri hızlıca bulmaya çalışın. Böylece konsantrasyon gücünüzün gelişir ve hafızanız kuvvetlenecektir.

* Kendini sorgulama tekniği

Kendinize sorular sorun. Sabah ne yedim, dün hangi saatte işe geldim gibi alıştırmalar, hafızanızı kuvvetlendirmeye yarayacaktır.

* Asker Yürüyüşü

Ayağa kalkın, yerinizde saymaya başlayın. Evet, yerinizde yürüyormuş gibi ayağınızı kaldırıp indirirken, kollarınız daters olarak eşlik etsin.

* Hayali resim

Burnunuzun ucunda bir fırça varmışcasına, istediğiniz bir şeyi çizmeye çalışın.

* Araba Plakaları

Araba plakalarındaki sayılar ve harflere odaklanın. Harflerden kelime üretmeye çalışın.

* Hipnoz ve telkin

Stres, hafızanın en büyük düşmanıdır. Stresli zamanlarda kendinizi olumlu telkin edin ,kulağınıza güzel şeyler fısıldayın.

(Visited 48 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. oğuzhan

    Merhaba ben 11 yaşındayım bunları uyguluycam inşallah işe yarar .

  2. rafiye

    merhaba benim yenim 22 yaşında ve üzünde kıllanma oldu sebebi erkek hormonu varmış dediler çok rasız oldu bundan bitkisel çozum varmı

  3. ege

    len madem ki kıllanma olmuş onu niye bize soruyon da doktora soruyon senin gibi biri olmaz tüm site doktorlardan öğreniyo zaten bukadar şey nerden geldi sanıyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.