Gürkan Kubilay’dan Zayıflama ve Diyet Tavsiyeleri

Dr. Gürkan Kubilay’ın diyetleri genel olarak iştahı kapamaya yönelik diyetlerdir. Böylece kişinin açlık hissi geciktirilir ve fazla kalori alması engellenir. Düzenlediği diyet programındaki besinlerin en önemli özelliği de budur.

Dr. Gürkan Kubilay, zayıflamak için hangi besinleri öneriyor? Diyetlerde nelere dikkat edilmeli? Zayıflamanın püf noktaları? Zayıflamaya yardımcı besinler ve öneriler

Dr. Gürkan Kubilay’dan Zayıflatan Besinler ve Zayıflama Önerileri :

* Greyfurt, diyet yapanlar için mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir. Çünkü greyfurt kilo vermemizi sağlayan bir meyvedir. Bu sebepten greyfurt, greyfurt suyu veya greyfurt kapsülü gibi besinleri tüketmeye özen gösteriniz.

Zayıflama yönünden olan faydalarının haricinden sağlık açısından da çok faydalı bir meyvedir. Greyfurt’un kansere karşı savaşıcı, kolesterole karşı ise düzenleyici etkileri mevcuttur.

* Sardalya, içerdiği proteinlerden dolayı çok önemli bir besindir. Kandaki şekeri dengeler ve metabolizmayı yeniler. Ayrıca moral ve motivasyon artırıcı bir özelliği de mevcuttur. Diyetlerde en önemli etkenlerden birinin moral ve motivasyon olduğunu göz önüne almak gerekir.

* Balkabağının kilo verdirici özelliği bulunmaktadır. Ayrıca içerdiği lifler sebebiyle oldukça faydalı bir besindir. Liflerin insan kilosu üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir.

* Sığır eti, diyetlerde tercih edilebilecek en güzel et türüdür. Diğer et gruplarından farklı olarak bazı hormonları içermez ve insana uzun süre tokluk hissi verir. Et tüketimi insan sağlığı açısından önemlidir bu sebepten ihmal etmeyiniz.

* Yeşil çayların besin değeri olmadığı için kilo vermemizi kolaylaştırır, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde kalbi kuvvetlendirir. Ayrıca metabolizma ve sindirim sistemini düzenleme gibi etkileri de bulunmaktadır.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

DİYET ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Dr. GÜRKAN KUBİLAY’ın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 159 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.