Güneş Yanıklarına Anında Ne Yapılabilir?

Tatil sezonu açıldı, güneş yanıkları iyice yaygın hale geldi.

Güneş yanığı oluşumunu engellemenin en iyi yolu güneşe çıkarken yüksek faktörlü güneş koruma kremleri kullanmaktır. Bunun yanı sıra güneşin en tepede olduğu öğle saatlerinde dışarı çıkmamak ve güneşlenirken uyuyakalmamak da önemlidir.

Dinlenmek veya kafa dağıtmak amaçlı gittiğiniz tatil, güneş yanıkları yüzünden size sıkıntı ve  ızdırap vermesini istemiyorsanız, şimdi sizlere aktaracağımız bilgiler aklınızın bir köşesinde bulunsun isteriz.

Olası bir güneş yanığına karşı, anında yapılması gereken doğal tedavi yöntemlerini, şimdi, sizlere aktarmak istiyoruz.

Güneş Yanıkları için Anında Yapılması Gereken Doğal Tedaviler :

Aloe Vera : Saf aloe vera veya aloe vera içeren, sprey,  jel ve ya kremler güneş yanıkları için pratik çözümdür.

Soğutulmuş Salatalık : Buzdolabında soğutulmuş salatalığı soyun ve dilimleyin. Sonra da güneş yanıklarınızın üzerine koyun veya sürün. Acınız bir anda azalacaktır

aleo-vera1 Avokado : Bir avokadoyu alın ve ikiye bölün içini çıkartın ve ezin, bir yemek kaşığı zeytin yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yanıkların üstüne sürün ve bir saat kadar bekleyin. Merhem karardıktan sonra yıkanın.

Yoğurt : Süt proteinleri, güneşten yanmış derinizin derinliklerine iner ve ona nem ve esneklik verir. Cildinizi rahatlatır, serinletir. Ayrıca,yoğurda  aloe vera veya salatalıkla da karıştırıp kalın bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin ve yıkayın.

Bepantol Krem : Bu basit ve ucuz krem hem hafif , hem de günlük bakımınızda da kullanabileceğiniz bir seçenek. Sürmesi de kolay ve kokusuz bu krem bir kalp atışı kadar sürede cildinize ferahlık verecektir. Kremi buzdolabında muhafaza edin.

Siyah ya da Yeşil Çay : Koyu bir çay demleyin, soğumaya bırakın. Gübürünü yani yapraklarını güneş yanıklarının üzerine koyun ve kurumalarını bekleyin. Gün içinde bu işlemi bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Güneş kremi kesinlikle yanınızda olması gereken bir ihtiyaçtır. Ancak, bu pratik çözümler de aklınızda olsun deriz.

(Visited 23 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.