Gülten Şenşafak’tan Hızlı Saç Uzatan Formüller

Sağlıklı bir saç telinin ömrü, 2-6 yıl olup, bir ayda, yaklaşık, 2,5 cm uzar.

Saç ömrü ve saçın uzaması saç sağlığı ile yakından alakalıdır. Saçlar, sağlıklı olduğu sürece, saçlarınız uzun ömürlü olup, daha hızlı uzayabilir.

Sağlıklı saç, dökülmeyerek ömrünü uzatır. Canlılığını devam ettirdiği sürece de  daha çabuk uzar.

Sağlıklı saçlara kavuşmanız için, saçlarınızı kökten beslemek, saçların ihtiyacı olan nem ve yağı saçlarınıza vermeniz gerekir. Yani, saçın özel bir bakım ve hatta saç uzmanın, önerileri ile daha sağlıklı yapabilirsiniz.

Uzman Gülten Şenşafak, saçlarınıza sağlık katacak, saçlarınızın ömrünü uzatacak, daha çabuk uzamasını sağlayacak önerilerde bulunuyor.

Uzman Gülten ŞENŞAFAK’tan Saçları Çabuk Uzatan Doğal Reçeter :

uzun-sac* Karadut ince bir tülbentten geçirilir. Çıkan suyun içine  yumurta ve susam yağı ilave edilip, bulamaç haline gelinceye kadar çırpılır. 5 dakika ısıtılır. Hazırlanan karışımla saçlar günaşırı yıkanır.

* Sinemaki ve civanperçemi, dövülmüş nar kabukları az bir suda yarım saat kaynatılır. Süzülür. Bu karışıma, iyice çırpılmış yumurta ilave edilir. Daha sonra içine susam yağı da eklenerek iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla, saçlar sık sık yıkanır.

* Rendelenmiş turp, suda yarım saat pişirilir ve süzülür. Bu karışıma yumurta sarısı ilave edilir ve çırpılır. Elde edilen bulamaçla saçlar sık sık ovularak yıkanır.

SAÇ BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

SAÇ MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

GÜLTEN ŞENŞAFAK’ın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 66 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. Zeliha

    Turplari rendeledim yarim saat kaynattim yumurtanin sarisini ilave ettikten sonra sacima uyguladim, insallah bi ise yarar 🙂 merakla beklicem

  2. öznur dalkan

    Gülten abla sacim çok uzun ama biraz cansız bunun icin ne yapmam lazım çözüm onerilerini bekliyorum şimdiden teşekkür ederim seni çok seviyorum iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.