Grip ve Soğuk Algınlığı için Bitkisel Tedaviler

Özellikle kış ve bahar aylarında büyük iş gücü kaybına yol açan grip ve soğuk algınlığını bitkilerin gücü ile yenebilirsiniz.

Grip ve soğuk algınlığının günümüzde kesin bir ilaç tedavisi yoktur.

Annelerimizin bize grip ya da soğuk algınlığına yakalandığımızda verdiği bitkisel çaylar, bugün tıp dünyasında da kabul görmektedir.

Grip ve Soğuk Algınlığında Etkili Bitkiler :

Ihlamur : Özellikle çiçeği, balgam söktürücü ve göğüs yumuşatıcı olarak kullanılıyor. Terletici ve rahatlatıcı etkisi de grip ve soğuk algınlığının tedavisine yardımcı oluyor.

Kuşburnu : Yabani gül olarak da bilinen kuşburnu, yüksek miktarda C vitamini içeriyor. Vücut direncini artırıyor.

Papatya : Türkiye ve Avrupa’da çok yaygın olan papatya, vücutta iltihabı engelliyor ve solunum yolu rahatsızlıklarında tahriş giderici olarak kullanılıyor.

Zencefil : Grip ve soğuk algınlığında mikrop öldürücü ve vücut ısısını artırıcı özellikleriyle çabuk iyileşmeyi sağlıyor.

Ebegümeci : Öksürük yumuşatcı olarak kullanılıyor. Grip ve soğuk algınlığı semptomlarının azaltılmasına yardımcı oluyor.

Meyan Kökü : Balgam söktürücü etkisi için kullanılıyor. Solunum yollarındaki salgıyı seyrelterek grip ve soğuk algınlığı sırasında boğazın tahriş olmasını engelliyor.

Havlıcan : Genelde kurutulmuş kök olarak satılan ve kullanılan havlıcanın en önemli özelliği, vücut ısısını artırarak, virüslerle savaşta vücuda destek olması.

Grip ve Soğuk Alğınlığına Karşı Ne Yapmalı? bu konumuzu okumak isterseniz tıklayabilirsiniz.

SOLONUN YOLU HASTALIKLARI ile ilgili diğer konularımızı tıklayınız.

ŞİFALIBİTKİLER ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 55 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.