Göz Çevresi Kırışıklıkları için Egzersiz-Egzersiz ile Göz Çevresi Bakımı

Göz ve çevresinin bakımı çok önemlidir. Göz çevresi yaşınızı ele verir. Hatta, gerekli bakım yapılmaz ve itina gösterilmez ise, yaşanız olduğundan daha fazla algılanır.

Göz çevremiz, halka şeklinde ve dokularla bağlantısı olmayan kaslardan oluşmuş, çok hassas bir bölgedir. Bu bölgedeki kasları koruyarak, kırışıkları engelleyebilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Egzersiz :

* Parmak uçlarınızı şakaklarınıza bastırın ve parmaklarınızın bu direncine karşı gözlerinizi kırpıştırmaya çalışın. Sonra gözlerinizi mümkün olduğu kadar sağa ve sola hareket ettirin. Sonra parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinize kadar inin ve tekrar gözleriniz kırpmaya çalışın. Ardından alnınızı kırıştırmadan yukarıya bakın.

* Gözlerde önemli sayılan ve etkili olan iki nokta vardır. İlk nokta gözün alt çizgisinin orta kısmındadır. Bu noktaya 2-3 dakika süreyle bastırarak hareket ettirin. İkinci nokta, ilk noktanın bir parmak genişliğinde dışındadır. Bu noktalar, gözaltındaki kırışıklıkları gidermede önemli rol oynarlar.

* Gözün dış kısmına da bakım gösterilmesi gerekir. Burada da iki önemli nokta vardır. Gözleriniz kırparken bu noktaları hareket ettiriniz. İlk nokta gözün dış kısmındadır. İkinci nokta ise, kaşın bittiği yerde kemiğin üstündedir.

goz* Oturduğunuz yerde gözlerinizi sıkıca kapatın.. Işığı kesmek için avucunuzla gözlerinizin üzerini hafifçe örtün. Bu sırada her şeyle ilginizi keserek, derin bir nefes alın. Zihninizde sadece siyah ve karanlık canlandırın. Bir müddet bu şekilde dinlenip, tekrar gözlerinizi açın.

Yorgun Gözleri Dinlendirmek için Egzersiz :

Yapmanız gerek basit bir egzersiz var. Gözlerinizi elinizden geldiği kadar açıp, kısa süre bekleyin. Tekrar normal haline dönün.

Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup, hafifçe gerin. Gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresindeki kaslarınızı sıkın ve gevşetin.

Göz Kaslarını Kuvvetlendirmek için Egzersiz :

Başınızı hareket ettirmeden, önce yukarı sonra aşağıya bakın.

Mümkün olduğu kadar uzağa olmak üzere, sağa ve sola bakın.

Önce yukarı, sonra gözünüzü sola çevirin. Daha sonra aşağı ve sağa bakın. Bu egzersizi bir de tersten yapın.

Gözlerinizi yavaş yavaş önce soldan, sonra sağdan başlayarak, daire şeklinde çevirin.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

GÜZELLİK ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

EGZERSİZ ile ilgili konularımız için tıklayınız.

(Visited 161 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.