Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Yüzümüz en hassas bölgesi göz çevresidir. Göz çevresindeki deri, yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha incedir. Bu nedenle göz çevresi ekstra bir bakım ister. Tahriş etmeyen, alerjik olmayan yağsız nemlendiriciler kullanmak ve doğal yöntemlerle cildi beslemek gerekir.

Bu koyu halkaları kısmen düzelten, artmasını önleyen bazı çareler vardır.

Her şeyden önce, vücudu susuz bırakmak gerekir. Sonra son derece hassas olan göz çevresini güneşten korumak, uyku düzenine özen göstermek, yüzü soğuk su ile yıkamak, tuzu azaltmak, bol bol balık, sebze ve meyve tüketmek gerekir.

Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Ayrıca,  günlük yaşamda, yumurta, susam, havuç, yeşil çay ve deniz yosunu gibi doğal desteklerden faydalanılacak olursa, krem ve maskelere gerek kalmadan göz altı morluklarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Göz altı morluklarından kurtaran doğal destekler :

Havuç : Göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamininin yanı sıra, A vitamini de aynı etkiye sahiptir. Havuç, A vitamini bakımından en zengin yiyecektir. A vitamini ayrıca, görme kabiliyetini, özellikle de karanlıkta görme kabiliyetini artırır.

Yumurta : Yumurtanın içerdiği zengin protein, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bundan dolayı günde iki yumurta, göz altı morluklarının oluşmasını engeller.

Susam : Siyah susamın saçların beyazlamasını engellediği ve parlak kalmasını sağladığı gibi, göz altı morluklarını giderir. Susam, göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamini içerdiği için, göz altı morluklarının oluşmasına karşı etkilidir.

Susamın yanı sıra, zengin E vitamini içeren yer fıstığı ve ceviz de göz altı morluklarına iyi gelir.

Yeşil çay : Yeşil çay içmek, bilgisayardan yayılan radyasyonunun yol açtığı göz altı morluklarını gidermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yeşil çay uygulanarak göz altı morlukları hafifletilebilir.

Kullanılmış ve buzdolabında bir süre bekletilmiş poşet yeşil çayı göz çevresinde 20 dakika beklettiğinizde, gözaltı morluklarının hafiflediğini göreceksiniz.

Deniz yosunu : Demir, hemoglobin üretilmesi için en önemli öğelerden biridir. Dolayısıyla demir takviyesi hemoglobin seviyesini yükselterek, hücrelere oksijen ve besin aktarma gücünü artırır. Deniz yosunu, zengin demir içermesinden dolayı göz altı morluklarını hafifletir.

“Göz Altı Morlukları Neden Olur?” bu konumuz için tıklayınız.

“Göz Altı Morlularını Geçiren Tedavi Yöntemleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 54 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.