Göz Altı Morluklarına Bitkisel Çözümler

Göz altı morlukları kalıtımsal olabileceği gibi, uykusuzluk, güneş ışınları, ilaç kullanımı ve dengesiz beslenme gibi nedenlerden dolayı oluşabilir.

Göz altı morlukları, fazla belirgin bir hal almışsa, öncelikle, uyku düzenine dikkat etmeniz gerekebilir. Zira, düzensiz uyku veya çok uzun süre uykusuz kalmak göz altı morluklarının oluşumuna neden olur.

Bilgisayar başında sabit bir noktaya bakmak da, gözünüzdeki kılcal damarlarda dolaşım bozukluğuna sebep olacak ve göz altındaki ince deride koyu halkalar oluşturacaktır.

Göz altı morluklarının oluşmaması için önlem olarak, dolaşımın hızlanması için bol su içmek gerekir. Ayrıca kansızlık da göz altı morluklarına sebep olabileceği için kan sayımı yaptırmanız da yerinde olacaktır.

Şimdi gelelim göz altı morluklarını geçirecek bitkisel tedavilere.

Salatalık ya da patates halkalarının veya çay kompreslerinin iyi geldiğini hepimiz biliriz.

Göz altı morlukları için tedavi 1

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın. Ayrıca muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılması gerekir . Özellikle K ve C vitamini içeren göz çevresi kremleri kullanılmalı.

Göz altı morlukları için tedavi 2

Bir tutam taze ebegümeciyi havanda ezin, içine bir elmanın suyunu ekleyin. Karışımı gazlı bez arasına koyup, göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin. Bir de bol bol maydanoz ve taze nane tüketin.

Göz altı morlukları için tedavi 3

Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Göz altı morlukları için tedavi 4

Elmayı rendeleyip suyunu sıkın. İçerisine bir tatlı kaşığı Türk kahvesi koyup gazlı bezin arasına yerleştirip sorunlu bölgelere uygulayın. Bu uygulamayı haftada üç gün tekrarlayın.

Göz altı morlukları için tedavi 5

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri ve morarmaları gideriyor.

Bunun için örneğin, bir tutam ıhlamuru, 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Göz altı morlukları için tedavi 6

Göz çevresi için, avakado ve buğday yağı kullanılabilir. Dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde göz çevresine sürmelidir.

Ayrıca, yoğurdun suyunu düzenli olarak sürmek, elma kabuğu koymakta faydalıdır.

” Göz Altı Morlukları Neden Olur” bu konumuz için tıklayınız.

“Göz Altı Morluklarını Geçiren Tedavi Yöntemleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 43 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.