Göbek Yağlarının En Önemli Sebebi Nedir?

Kıyafetlerinizde göbeğiniz ortaya çıkıyor ve rahatsız mı oluyorsunuz? Göbeğinizi kapatmak için büyük beden kıyafetler mi düşünüyorsunuz? Göbeğinizden kurtulmak için çareler mi arıyorsunuz?

Bu makalemizde bu sorularınıza yanıt bulmak istiyorsanız, öncelikle göbek bölgesinin yağlanma sebebini bilmeniz gerekir.

Göbeğinizdeki yağlanmanın en önemli sebebi, belki basit gibi görünebilir ama, kahvaltıyı es geçmeniz diyebiliriz. Belki vakit yetersizliğinden, belki başka sebeplerden kahvaltıyı geçiştirmek en büyük hata diyebiliriz.

Şimdi, kahvaltının önemi ve sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlatalım ne dersiniz.

Yapılan araştırmalar, düzenli kahvaltı yapmayan veya kahvaltıda yeterli miktarda doğru besinleri tüketmeyen kişilerin daha fazla obez olduğu yönünde olup,

Kahvaltı edilmemesi sonucunda öğle vaktinde daha fazla acıkılacağı ve bunun sonucunda da bir sonraki öğünde besin tüketiminin daha fazla olacağının unutulmaması gerekir. Ortalama 8-9 saatlik açlık sonrası vücut, beslenmeye en çok sabah ihtiyaç duyar. Bu yüzden de en önemli öğün kahvaltıdır ve vücudun ihtiyacı olan besin öğeleri proteinler, yağlar, karbonhidratlar, mineraller, vitaminler ve su bir an evvel karşılamak gerekir.

Gün boyu yüksek performansta çalışmak, derslerdeki konsantrasyonu ve buna bağlı olarak başarıyı arttırmak, daha aktif  ve formda kalmak için güne kahvaltı ile başlanması gerektiğinin, özellikle altını çiziyorlar, beslenme uzmanları.

gobekKahvaltı alışkanlığı olmayan pek çok kişi, sabah kalktığında her zamankinden daha hassas, alıngan ve sinirli olur. Tüm gece aç kalmış olan vücut, bize tepkisini bu şekilde gösterir. Yeterli miktarlarda protein, karbonhidrat, yağ ve vitamin-mineral içeren, güzel bir kahvaltıdan sonra olaylara daha ılımlı davranıldığı, stres faktörünün azaldığı pek çok araştırmada da doğrulanmıştır.

Kahvaltı sofrasında ne kadar fazla renk bulunursa gününüz de o kadar renkli geçer. Kahvaltı yapmanız hem sizin, hem de yaydığınız pozitif enerjiden dolayı gününüz  etrafınızdaki insanlarla birlikte iyi geçecektir. Kahvaltınızın daha renkli ve daha keyifli olması için; domates, salatalık, havuç dilimleri, maydanoz, taze nane gibi çeşitli renkteki pek çok sebzeyi sofranızda bulundurmalısınız. Bu sebzelerin içerdiği vitamin, minerallerden de faydalanmış olacaksınız.

Kahvaltıda ihtiyacınız kadar esmer ekmek, orta yağlı peynir, yumurta, uygun miktarda zeytin veya ceviz tercih edebilirsiniz. Türk geleneksel kahvaltımız lezzetli olduğu kadar çok da sağlıklıdır.Türk kahvaltısı size gerekli olan proteini,kalsiyum ve yağı verir ve sizi uzun süre tok tutar.

Kahvaltılık gevrek yerine, Türk kahvaltısı tercih edilmeli. Kahvaltılık gevreklerin koşuşturmalı günlük hayatta çabucak hazırlanabilen bir kahvaltı seçeneği olarak düşünebilirsiniz. Ancak, kahvaltılık gevrekler sizin, obeziteden kurtulmanız için bir çözüm değildir. Kahvaltılık gevrekleri, geleneksel kahvaltımız ile birlikte tüketmeniz daha doğru olacaktır.

(Visited 43 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.