Göbek Yağlarından Kurtulmak için Neler Yapılmalı?

Son yıllarda gençlerde ve zayıf kişilerde bile görülen göbek bölgesi yağlanması neden oluyor hiç düşündünüz mü?

Uzmanlara göre, göbek bölgesinde görülen yağlanmanın asıl sebebi, hareketsizlik, şekerli yiyecek alımının fazlalığı, oturarak çalışma ve insülin dengesizliği olarak belirtiliyor.

Diyeceksiniz; hareketsizlik, fazla şekerli gıda alımı, oturarak çalışmayı anladık da, insülün dengesizliği ne demek?

İnsülin, kandaki şekeri kontrol eden hormondur ve insülinin kandaki seviyesi oldukça önemlidir. İnsülin metobolizma bozulduğu zaman kan şekeri seviyelerinde ve bunla beraber diğer kan değerlerinde bozulmalar bel ve karın bölgesinde yağlanmalara yol açar.

Peki; göbek yağlarından kurtulmak için neler yapılmalı?

Göbek yağlarından kurtulmak için;

Öncelikle; oldukça az yağ tüketmeli ve yeşillik ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Yeşilliklerde bulunan yağ sitleri sayesinde göbek yağlarınızın
parçalanmasına yardımcı oluyorlar. Demek istenilen tamamen yağ almamanız değil. Omega 3 ve doğal zeytinyağı göbek kısmının yağlanmasına etkendir.

gobek1Şeker kullanımını en aza düşürün ve şeker yerine meyvede bulunan şekeri alın. Üstelik, meyvelerin içerdiği şeker, normal şekere göre çok daha sağlıklı. Bu sebeple, bir günde, şeker ihtiyacınızı azaltmak için, üç porsiyon meyve tüketin.

Spor yapın. Göbek yağlarınızı eritmek amacıyla yapabileceğiniz spor çok etkili olacaktır. En önemli saatler olarak sabah uyandıktan sonra yapılan sporun etkisi vücudunuzda depolanan yağın giderilmesinde birebir etkili olacaktır. Kahvaltı yapmadan önce yaptığınız karın egzersizlerinize, akşam yemeğinden sonra, otuz dakika yürüyüş eklerseniz, şeker ve yağ deponuzda eksilme olacaktır.

Deniz tuzu ile masaj yapın. Deniz tuzu ile yapacağınız göbek masajı yağları yok etmek için son derece faydalıdır. Bu masajda göbek kısmınıza oval bir şekilde masaj yapın. Ek olarak kullanacağınız masaj yağları da bu kısımda bir ısınma yapacak ve daha hızlı yağ yakımı sağlayacaksınız.

Elma sirkesi kullanın. Gün içinde tüketeceğiniz  yeşillerde ve salatalarda bol elma sirkesi kullanın. Bu mucizevi elma sirkesinin şifalarından biri de yağ yakma etkisidir.

(Visited 83 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.