Göbek Eriten Yiyecekler

Son yıllarda çocuklarda dahi görülen göbek sorunu, hemen hemen herkesin problemi haline geldi.

Uzmanlar, bu durumun, glisemik yükü fazla yiyeceklerin, eskisinden daha çok tüketilmesi, alkol kullanımının yaygınlaşması ve hareketsizlikten kaynakladığını dile getiriyorlar.

Şekerli yiyecekler ve aşırı beyaz ekmek tüketimi göbek çevresini genişleten, yağlandıran besinlerdir.

Şekerli meşrubatlar, cips, gofret gibi ayaküstü yenen yiyeceklerin çoğu, özellikle fast food menüler de göbeklenmeyi artıran beslenme şeklidir.

Bu tarz beslenme şekli ile birlikte, işin içine bir de hareketsiz yaşam eklenince göbek bağlayan insanların sayısı da artmıştır.

Ancak; size önereceğimiz besinler ile göbek problemine son verebilirsiniz.

İşte; Göbek yağlarını eriten yiyecekler :

Yeşil Çay : Günde üç bardak yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve ekstra 30 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca yağları da eritir.

Yoğurt : Karın şişliğine neden olan bakterileri yok eden faydalı bakteriler üretir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını dengede tutmaya yardımcı olur.

Muz : Potasyum oranı yüksek olan bu meyve, vücutta karnın şişmesine neden olan sodyum miktarını kontrol altında tutar.

Çilek : Bu meyveler antioksidan içerir. Vücuttaki kan akışını arttırır, kaslara daha fazla oksijen gitmesini sağlarlar. Eğer egzersiz yapmadan önce yoğurt ve çilek tüketirseniz kaslarınız çalışmaya hazır hale gelir.

Turunçgiller : Egzersiz sırasında yağların yüzde 30 oranında daha hızlı yanmasını sağlar. Yiyeceklerinize bol bol limon sıkabilirsiniz.

Tahıllar : Tahıllarda bulunan lifler, vücudunuzun insülin seviyesini dengede tutar. Bu da yağ hücrelerinizin küçülmesini sağlar. Vücudunuz bu tip gıdaları diğer yiyeceklere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlarlar.

“Göbek Eriten Sporlar” bu konumuz için tıklayınız.

“Göbek Yapan Yiyecek ve İçecekler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 45 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.