Göbek Eriten Sporlar

Kilo aldığımızda ilk payını kapan bölgemiz bel bölgesidir. Hemen göbek oluşur, hemen bu bölgede yağlanma olur.

Ancak, çok çabuk oluşan göbek bölgesindeki bu yağlardan kurtulmak o kadar değil.

İşte, göbek bölgesindeki yağları eritecek egzersiz veya spor türleri :

Hulahop çevirme : Göbek eritmenin en etkili yollarından biridir. Eğer hulahop çevirmeyi bilmiyorsanız, ilk başlarda biraz zor gelebilir, ama, öğrendikten sonra, hem çok eğlenecek, hem de göbek yağlarınızı eriteceksiniz.

Pilates : Bu sporda karın bölgesi ve sırt güclenir ve denge kazanır. Böylece vucut germe ve güçlendirme hareketleri sayesinde hızla gelişir. Başladıktan bir kaç hafta sonra etkilerini göreceksiniz.

Yüzme : Vucüttaki tüm kasları çalıştıran bu güclü ve etkili spor dalında son derece önemli ve işe yarar etkenler bulunmakta. Yüzücülerde göbek sorunu çok fazla görülmez, cünkü yağ yaktıran yüzde yüksek kalori yaktırır.

Mekik çekme : Günde iki kez, sabah ve akşam mekik çekmek ve karın kaslarınız acıyana kadar çalıştırmak size iyi bir karın kası sağlar. Karın bölgelerindeki kaslarınızın güçlenmesini bölgedeki yağların eritecektir.

Yürüme : İşte en önemli spor dalı, bol bol yürüyüş yapmak ve güçlenmek. Özellikle aç karnına yürüyüş yaparsanız çok iyi kilo verebilirsiniz. Böylece göbeklerinizden hızla kurtulabilirsiniz. Hızlı ve tempolü yürüyüş yapmalısınız. Böylece yağ yakma 12 dakika sonrasında başlar ve her adım yağ yakacaktır.

“Göbek Eriten İçecekler” bu konumuz için tıklayınız.

“Ender Saraç ve Göbek Eritme Yöntemleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 66 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. Funda

    Bu kadar spordan sonra bu gögek gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.