Göbeğinizi Eritecek Kolay Yöntemler

Hareketsiz bir yaşam, beslenme biçimi, yapısal özellikler, ilerleyen yaşa bağlı olarak düşen metabolizma hızı ile birlikte göbek oluşmaya başlıyor.

Göbek, gerek sağlık açısından, gerekse estetik açıdan rahatsız edicidir. Hem kadın, hem erkekler için, rahatsız edici bu durumdan yani göbekten kurtulmanız için basit yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Göbek Eriten Basit Yöntemler :

Ev işleri :

* Evinizde ev işlerini elektrikli cihazlar ile değil kendi gücünüzle yapmayı deneyin. Hatta, havanın daha sıcaklık olduğu öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapmayı tercih edin.

* Acıktığınız zaman, kendi yemeğinizi kendiniz yapın. Kokusu ile doyar ve az yemek yemiş olursunuz.

Kaba tuzla banyo :

* Kaba tuz, sizi terleterek vücudunuzdaki fazla suyun dışarı atılmasına, deri metabolizmasının hızlanmasına yardım eder.

* Banyodan önce, bir bardak kaba tuzu biraz sıcak su ile eritip, karnınızın üzerine sürün. 10 dakika göbeğinize, ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak su ile durulayın ve banyonuzu yapın.

Masaj :

* Masaj, karın bölgesindeki yağları eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Masaj kremiyle karnınızı ovun. Bu yöntem, karın bölgesindeki yağların giderilmesi için etkilidir.

* Masaj, derinin ısısını yükseltip enerji tüketimini artırmanın yanında bağırsak hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılması için yardımcı olur. Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Diyet :

Normal öğünden önce biraz atıştırma yapın. Bu yöntem iştahınızı kapatır normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre elma sirkesi içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç alırsınız.

Beyni çalıştırma :

* Bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini ileri sürdü.

* Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yolu ile zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman kişilere kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak,teknik beceri öğrenmek ve matematik soruları çözmek gibi çalışmalar yapmaları önerilmekte.

“Göbeğinizi Eritmek için Uymanız Gereken Kurallar” bu konumuz için tıklayınız.

“Suna Dumankaya’dan Göbek Eriten Bitkisel Karışım” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 55 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.