Feridun Kunak’tan Bel Boyun Ağrıları için Bitkisel Tedavi ve Egzersiz

Dr. Feridun Kunak bel ve boyun ağrısı çekenlerin ağrı ve sızılarından kurtulmak için ne yapmaları gerektiğini şöyle anlatıyor.

Bel ve boyun üzerinde basınç noktaları bulunduğunu ve bu noktalara ya akupunktur veya el ile bastırarak basınç uygulaması yapılması gerektiğini dile getiriyor.

Bu noktaların sırt kemiğinin hemen bir parmak kadar sağ ve solunda bulunduğunu ve buralara kan akımı ulaşması için bu kısımlara hafif şekilde baş parmak ile bastırılarak basınç uygulanmasını ve akabinde Ozon yağı ile masaj yapılmasını, şayet ozon yağı bulunamazsa susam yağı, biberiye yağı veya avakoda yağı ile masaj yapılarak iyice ovulmasını öneriyor.

Özellikle bel ağrısı çekenler için de, ağrıyan bölgenin üzerine elastiki bant yapıştırmaları öneriyor. Eczanelerden temin edilecek bu bantın, ağrıyı geçirebileceğini  söylüyor.

Ayrıca, bel ,omuz ve boyun ağrısı çekenlerin bu masajdan sonra yani vücut ısındıktan sonra bazı egersiz hareketler yapılması gerektiğini, bu hareketlerin çok faydalı olduğunu belirtiyor.

bel-boyunBel ve Boyun Ağrılarına İyi Gelen Egzersiz Hareketleri :

1. Hareket Bel ağrıları için : Hasta sırt üstü olacak şekilde yatar.Diz bükülür,eller dizde diz yukarı karına doğru çekilir bu hareket her iki bacak içinde uygulanır.isteğe göre aşırıya kaçmamak koşulu ile uygulanabilir.

2. Hareket Bel ağrıları için : Yine aşırıya kaçmamak koşulu ile hasta sırt üstü yatar vaziyette,Bir yardımcı tarafından her iki ayak tutulur ve belden aşağısı sağa sola esneyecek şekilde sallanır.

3. Hareket Boyun ağrıları için : Hasta sırt üstü yatar vaziyette olacak.Bir yardımcı tarafından çene altından tutmak sureti ile boyun hafif şekilde yukarı doğru çekilecek.Ancak bu hareketin mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir.

EGZERSİZ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Dr. FERİDUN KUNAK’ın diğer konuları için tıklayınız.

(Visited 179 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. pembe gül

    eşime denedikten sonra iyise yorum yazarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.