Evde Yapabileceğiniz En Etkili Göbek Eritme Egzersizleri

Özellikle göbek bölgesinde biriken yağlar, estetik bir sorun şeklinde değerlendirilebildiği gibi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu yüzden bu bölgedeki yağlardan zor bile olsa kurtulmanız gerekir.

Şimdi; uygulaması kolay ve sürekliliği sağlandığında sonuç alınması mümkün olan göbek eritme hareketleri sayesinde, karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanız mümkün.

Amacınıza ulaşmanız için; önerilen bu hareketleri, her gün, 10-15 tekrar ve 3 set şeklinde uygulamanız gerekir.

Göbek Eriten En Etkili Egzersizler

mekik1Mekik Hareketi :

Mekik hareketi, üst karın kaslarını güçlendirmeyi sağlıyor. Hareketi doğru uygulamanız için halı ya da spor matı üzerine sırtüstü uzanın. Dizlerinizi kırın, kollarınızı göğsünüzün üzerinde çapraz yapın ve kendinizi çok zorlamadan öne doğru kalkın. Kalkış esnasında nefesinizi verin, yatarken nefes alın.

 

çakiKalça kaldırma (çakı hareketi) :

Bu hareket ile alt karın kasları çalışacaktır.  Yine yere sırtüstü uzanın. Her iki elinizi de kalçalarınızın altına getirin ve bacaklarınızı, dizlerinizi kırmadan kaldırabildiğiniz kadar havaya kaldırın. Bu esnada; başınız, sırtınız ve kalçalarınız yerde sabit kalmalıdır.

plankPlank Hareketi :

Karın kaslarınızı sabit durarak çalıştırmanız gerekir. Emekleme pozisyonuna gelin ve yavaşça ağırlığınızı dirseklerinize ve ayak uçlarınıza doğru vererek yatay konuma geçin. Bu konumda mümkün olan en uzun süreyle durmaya çalışın ve karın kaslarınızın yanmaya başladığını mutlaka hissedin.

 

dagaDağ tırmanış hareketi :

Zorlayıcı ama etkili bir göbek eritme hareketidir.Hareketi doğru uygulamak için şınav pozisyonu alın ve sanki bir yere tırmanıyormuşsunuz gibi önce sağ bacağınızı ardından sol bacağınızı öne doğru çekip, arkaya götürün.

bisiklet

 

Bisiklet hareketi :

Dizlerinizi kırarak sırtüstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı havaya kaldırarak hayali bir bisiklet sürüyor gibi pedal çevirme hareketi uygulayın

 

 

 

 

 

 

yanYan sıkıştırma hareketi :

Ayakta uygulayacağınız bu hareket sırasında, bacaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açın ve yanlara doğru uzanarak, diğer tarafı sıkıştırın. Bu hareketi öne doğru eğilmeden ve sırtınız dik duracak şekilde uygulamanız, elde edeceğiniz sonucun daha iyi olmasını sağlayacaktır.

(Visited 120 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.