Evde Varis Tedavisi

Varis, özellikle, bacaklarda görülen bir damar rahatsızlığıdır. Varis, toplardamarın içindeki kapakçıkların bozulmasından kaynaklanan ve kalbe giden kirli kanın geri kaçışı ile oluşan bir toplardamar genişlemesidir.

Hamilelik dönemi, genetik yatkınlık, yaşlanma neticesinde damarların eski esnekliğini kaybetmesi, şişmanlık, kadınlarda menopoz ve doğum kontrol hapı, erkeklerde andropoz dönemleri varis oluşumunu artıran nedenlerdir.

Varisin tedavisi mümkün, cerrahi yöntem, lazer, radyofrekans skleroterapi gibi.

Ancak, siz, evde, basit ve masrafsız, bir şekilde varislerinizi tedavi etmek isterseniz, bizim, sizlere, vereceğimiz doğal ve bitkisel tedavilerimizi de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Varis için Ev Tedavileri

* Pamuklu bir bezi elma sirkesine batırın ve normal sıkın. Bu bezi varis olan bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Sonra bu bölgeyi durulamadan bir süre dinlendirin.

varis tedavisiBu uygulamayı günde 2 kez uygulayın. 4-5 hafta sonra varisin görüntüsünden eser kalmayacaktır.

* Varisli bölgeye elma sirkesi ile masaj uygulayın. Varisli bölgedeki ağrı ve şişliği azaltacaktır.

* Zeytinyağı ile günde 2 defa varisli bölgeye masaj yapın. Birkaç sonra varis şikayetleriniz geçecektir.

* E vitamini yağını doğrudan varisli bölgeye sürmek iyileşmeyi hızlandırır.

* 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 portakalın suyu ve 6 diş sarımsağı bir kavanoza koyun 12 saat bekletin varisli bölgeye bu karışımdan birkaç damla alıp masaj yapın. İltihap ve varisin diğer belirtilerini minimuma indirir.

* İngiliz tuzunu suyla karıştırın ve bacaklarınızı bu suyun içinde bekletin. İngiliz tuzu banyosu varislere evde kesin çözümdür.

İngiliz tuzu yani magnezyum sülfat, kan dolaşımını arttırır, bacaklarda görülen varislerin kısa sürede yok olmasını sağlar.

(Visited 70 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.