Evde Bel ve Göbek Eritme Hareketleri

Bel ve göbek çevresindeki yağlar kötü  bir görünümün yanında bir çok sağlık sorununa da yol açabilir. Bu hastalıklar arasında; diyabet, karaciğer yağlanması, kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon, bazı kanser türleri  ilk akla gelenlerdir.

Bel çevresi ve göbek bölgesinde biriken yağlar, en inatçı ve zor yakılan yağlardır. Kişiler kol ve bacaklarını çok fazla kullandıklarından bu bölgelerdeki yağları çok çabuk yakarken bel ve göbek çevresi için biraz uğraşmaları gerekir.

Bu bölgelerdeki fazlalıklar, yağ yakan diyet ve egzersizler şeklinde olmalıdır.

Şimdi; bu bölgelerdeki yağları yakmak için, evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz basit ama etkili egzersiz hareketlerini şöyle anlatabiliriz.

Egzersizlerin çoğu yatarak uygulandığından sert bir zemine yatmak yerine yoga matı kullanabilirsiniz.

Bel ve göbek eritme hareketleri :

mekikMekik hareketi:

Mekik hareketi ise sırt üstü uzanılır ve eller boyunun altına koyularak ayaklar kaldırılmadan kalkıp geri yatma şeklinde yapılmaktadır. Sabah 10, akşam 10 olmak üzere mekik çekilmesi göbeği eritmede oldukça etkilidir.

Emekleme hareketi:

Yere yüz üstü şekilde uzanarak eller arkada birleştirilir. Sadece göğsün alt tarafından kalkılır bir kaç saniye bu şekilde beklenir. Daha sonra tekrardan yavaş bir şekilde yatılır. Günlük 10 defa tekrarlanması yeterli olacaktır.

Yan bacak açma hareketi:

Bel ve göbek eritme işleminde kişi yan yatarak tek bacağı yukarı kaldırılıp aşağı indirilir. Bel ve göbek eritme hareketleri arasında en çok tavsiye edilen hareket budur.

Bisiklet hareketi:

Sırt üstü uzanılarak havada ayaklar ile bisiklet sürme işlemi belde etkili olduğu gibi göbek eritmede de en etkili yöntemler arasındadır.

Şınav hareketi:

İlk olarak yüz üstü uzanılır daha sonra vücudun yer ile teması kesilir ve sadece eller ile ayaklar üzerinde inip kalkılır. Bu işlem göbek yağlarını eritmede oldukça faydalıdır.

Ayakta yan hareket:

Dik bir şekilde durulur eller yanlara doğru uzatılır. Daha sonra sağ sol olacak şekilde yana bacaklar kırılmadan eğilip kalkılır. Bu hareket biraz ağrılı olabilir. Fakat kısa sürede bel ve göbek eritmede etkili olacaktır.

(Visited 122 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.