Yüksek Tansiyonu Düşüren Bitkiler

Kan basıncının normal değerlerin ( 12/8) üzerine çıkmasına, yüksek tansiyon, adı verilmektedir. Yüksek tansiyonun belirtileri ise, kafada ağırlık hissi, dikkat dağınıklılığı, çalışma veriminde azalma, sinirlilik, uyku sorunları, kalp çarpıntısı, baş ağrısı, baş dönmesi, görme şikayetleri, kulak çınlaması ve burun kanaması şeklinde olabilir.

Yazının Devamı »

Yüksek Tansiyonu Düşüren Besinler

Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) Nedir? Yüksek Tansiyon Ne Yapar? Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir? Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basıncın normalden fazla olmasına hipertansiyon veya yüksek tansiyon denir. Kan basıncı ölçülürken 2 kan basıncı değerine bakılır. • Büyük tansiyon •

Yazının Devamı »

Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Kan basıncına tansiyon denir. Tansiyon yaşa bünyeye ve tansiyon ölçüldüğü andaki ruhi veya bedeni duruma göre farklılık gösterir. Yaşlandıkça tansiyonun yükselmesi normaldir. Tansiyon Nasıl Düşürülür? Tansiyon Düşürmek için Ne Yapmalı? Tansiyon Yüksekliğine Ne İyi Gelir?

Yazının Devamı »

Ünlü Bitki Uzmanından Yüksek Tansiyon için Bitkisel Tedaviler

Kan dolaşımının sağlanması için bir basınç gereklidir. Bu basınca tansiyon denir. Kan basıncı ölçülürken 2 kan basıncı değerine bakılır. * Büyük tansiyon ( Kalbin kasılması sırasında ölçülen kan basıncı) Küçük tansiyon ( Kalbin gevşemesi sırasında ölçülen kan basıncı) Normal bir insanın istirahat

Yazının Devamı »

Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür?

Kan basıncına tansiyon denir. Tansiyon, yaşa, bünyeye ve tansiyon ölçüldüğü andaki ruhi veya bedeni duruma göre farklılık gösterir. Tansiyon, gün içerisinde, farklı zamanlarda, en az, 3 kez ölçülüp, ortalaması alınarak belirlenir. Tansiyonun 14/9 üzerinde olması hali ise, yüksek tansiyon veya hipertansiyondur.

Yazının Devamı »

Hipertansiyon Nedir? Hipertansiyonun Belirtileri, Nedenleri, Zararları Nelerdir? Hipertansiyondan Korunmak için Ne Yapılmalı?

Hipertansiyon Nedir? Yüksek kan basıncına hipertansiyon denir. Yani, kan basıncının sürekli olarak 140/90 mmHg’nın (14/9’un) üzerinde olması haline yüksek veya hipertansiyon denir. Hipertansiyonun Belirtileri veya Hipertansiyon Şikayetleri Nelerdir? * Baş ağrısı (genellikle ensede),

Yazının Devamı »

Tansiyon Nedir? Tansiyon Çeşitleri Nelerdir? Normal Tansiyon Değerleri Nedir?

Tansiyon Nedir? Kan, organlar için gerekli oksijen ve besin taşır. Kalp, kanı organlara ulaştırabilmek için belli bir basınçla kanı pompalar. Bu kan basıncına tansiyon denir. Kalp, sürekli çalışarak, dakikada, 5 litre,  kanı vücuda pompalar.

Yazının Devamı »