Selülit Egzersizleri-Selülitlerden Kurtulmak için Hareketler veya Egzersizler

Selülitin oluşmasının altında yatan en kuvvetli sebeplerden biri de hareketsizliktir. Selülit Neden Olur? Selülit Nasıl Oluşur? bu konu hakkında bilgi edinmek isterseniz tıklayınız. Selülit oluşumunun durdurulması veya erken dönemlerdeki selülititin ortadan kaldırılmasında, egzersizin önemi büyüktür.

Yazının Devamı »

Selülitleri Yok Eden Yiyecekler

Selülit, kilolu veya zayıf , genç yada yaşlı dinlemeyen, genellikle kadınlarda görülen,  dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Selülit, aynı zamanda, hem yağ dokusunu, hem de bağ dokusunu bozan estetik  sorunudur. Selülit, hemen hemen her kadında, farklı derecelerde görülen en yaygın  sorun olup,

Yazının Devamı »

Suna Dumankaya’dan Selülitleri Yok Eden Bitkisel Tedavi

Selülit, daha çok kadınlarda görülen, görünümü bozan, estetik bir sorundur. Portakal kabuğu görünümünde olan, bu yumrular, daha çok kalça, basen ve bacak bölgesinde oluşur. Selülit birden bire ortaya çıkmaz . Elbet evreleri vardır. Erken dönemlerde selülitle baş etmek daha kolaydır. İlerki dönemlerde

Yazının Devamı »

Dr. Murad’tan Selülit ve Selülitten Korunma Yolları

Daha çok kadınların problemi olan selülit, estetik anlamda bir bozukluktur. Portakal kabuğu görüntüsü ile fizik güzelliğine gölge düşüren bir olaydır. Cilt altı hücrelerinin iltihabı anlamına gelen sellülit, gerçekte bağ dokusu ile yağ hücrelerinin sertleşmesi, deforme olmasıdır.

Yazının Devamı »

Feridun Kunak’tan Selülit Reçeteleri

Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan, selülit, bağ dokusu iltihabıdır. Selülit, çoğunlukla kadınlarda görülen, portakal kabuğu görünümünde bir estetik problemidir. Zayıf,  incecik kişiler de bile, selülit oluşabilir. Selülit, genellikle, kalça basen, bacak ve kolların üst bölümünde oluşan, kadınları üzen bir durumdur.

Yazının Devamı »

Selülit Nasıl Önlenir? Selülit Nasıl Yok Edilir?

Yanlış alışkanlıklar, bozulmuş kan dolaşımı, fazla östrojen, yağlanmaya ve vücutta su tutulmasına neden olur. Diğer hormonal sorunlar, toksinler, karaciğer yorgunluğu, yaşlanma ve kalıtım etkenleri selülit oluşumuna zemin hazırlar. Bütün bunlara yanlış beslenme alışkanlıkları, alkol ve kafeinlere olan düşkünlük, sık sık kilo alıp

Yazının Devamı »

Selülit Kimlerde Görülür? Selülit Nerde Oluşur? Selülit Nasıl Anlaşılır?

Selülit bir hastalık değildir. Derinin altındaki yağ hücrelerinin arasında ödemle birlikte bir sıkışmış dolaşım bozukluğudur ve görüntüyle ilgili bir sorundur. Selülit Kimlerde Görülür: Selülit, çoğunlukla kadınlarda görülür. Her 100 kadından 80′inde görülmekte olup, erkeklerde selülit oluşmaz.

Yazının Devamı »

Selülit Nedir? Selülit Neden Olur? Selülit Nedenleri Nelerdir?

Selülit derinin alt tabakasında, yağ dokusunun hemen çevresinde oluşan ve derinin üst bölümünde pütür pütür görüntü bırakan bir güzellik kusurudur. Kadınların korkulu rüyası olan selülit, herşeyden önce bir hastalık durumu değildir. Kadınlarda vücudun değişik yerlerinde ortaya çıkabilen, görünümü bozan estetik bir sorundur.

Yazının Devamı »