İbrahim Saraçoğlu Mide Yanması için Süt Kürü

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir? Mide Yanması Nasıl Geçer? Mide Yanmasına Karşı Ne Yapılır? Mide yanmasına doğal çözüm var mıdır? Bu sorular için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kolay ve basit bir tedavi öneriyor. Prof. İbrahim Saraçoğlunun Mide Yanmasına Karşı Önerdiği Süt Kürü Nasıl Uygulanacak?

Yazının Devamı »

Mide Yanması Nasıl Geçer? Mide Yanmasını Geçiren Ev Tedavileri

Mide yanması, midede bulunan asitin yemek borusuna sızması ile oluşan bir yanma hissidir. Mide yanması çoğunlukla yemek sonrasında olur. Bunun nedeni, bazı yiyeceklere midenin verdiği tepkidir. Burada çözüm için ilk adım, mide yanmasına neden olan yiyeceklerin tespitidir. Tabi ki yenme şekli de

Yazının Devamı »

Mide Yanmasını Ne Geçirir? Mide Yanmasına Ne İyi Gelir?

Mide yanmasının asıl nedeni, aşırı mide asidi üretimidir. Mide asidi, sindirimin zor olduğu gıdaları parçalamak için daha çok salgılanır ve mideninde herhangi bir yara varsa (ülser gibi) bu bölgede yanma yaratabilir. Reflüsü olanlarda ise, asit yemek borusuna çıkar ve mide asidine dayanıklı olmayan

Yazının Devamı »

Mide Yanması Yaşamamak İçin Ne Yapılabilir?

Mide yanması, pek çok insanı etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren bir sağlık sorunudur. Ancak beslenmenizde yapacağınız değişikliklerle büyük ölçüde kontrol altına alabilir ve verdiği rahatsızlıkları azaltabilirsiniz.

Yazının Devamı »

Mide Yanmasına İyi Gelen Yiyecekler

Mide yanması, mide asidinin yemek borusuna kaçmasından ötürü, gırtlağın, yemek borusunun ve midenin yanmasıdır. Mide yanmasının en önemli nedeni, yediğimiz yiyecekler ve yeme şeklimizdir. Mide asidini tutan ve sindirimi kolay gıdalar ile bu rahatsızlık kontrol altına alınabilir.

Yazının Devamı »

Mide Yanmasına Yol Açan Nedenler ve Çözüm Önerileri

Mide yanması, midede bulunan asidin yemek borusuna kaçması sonucunda gırtlağa doğru gelen yanma hissidir. Bu durum, yemek borusu ve gırtlağın yanması şeklinde yaşanır. Bu rahatsızlık, tüketilen gıdaların özelliğine ve midenin durumuna göre yaşanır. Mide Yanmasını Tetikleyen Nedenler ve Çözümler Çok fazla yemek yemek

Yazının Devamı »

Mide Yanması Neden olur? Neler Mide Yanması Yapar?

Mide yanması, mide asidinin yemek borusuna doğru kaçak yapması sonucu yemek borusundan gırtlağa doğru oluşan yanma, ekşime hissidir. Bu durum aslında, midenin değil, yemek borusunun ve gırtlağın yanmasıdır. Kronik bir hastalık söz konusu olmadığı sürece, zor sindirilen besinlerin tüketilmesi, yiyeceklerin iyice çiğnenmeden

Yazının Devamı »

Reflü Neden ve Nasıl Olur? Reflü Belirtileri veya Reflü Şikayetleri Nasıl Olur?

Mide içeriğinin yemek borusuna kaçmasına reflü denir. Normalde sindirim sistemimizdeki içeriğin hareketi ağızdan, yutma borusuna, yutma borusundan mideye ve mideden de onikiparmak barsağına doğrudur. Reflüde ise, mide içeriği, yemek borusuna geri kaçmaktadır.

Yazının Devamı »

Reflü Nedir? Reflü Nasıl Bir Hastalıktır? Hangi Durumlar Reflüye Yol Açabilir?

Reflü hastalığı veya diğer adıyla asit reflüsü, mide içindeki sıvının yemek borusu içine geri kaçmasıdır. Geriye kaçan bu sıvı, içinde, mide asiti ve protein sindirilmesinde kullanılan pepsin adlı bir enzim barındırmaktadır. Asit, çok zararlı olup, yemek borusuna zarar verebilmektedir.

Yazının Devamı »

Mide Ağrısını Geçirmek veya En Aza İndirmek için Ne Yapmalı?

Mide ağrısı çekmek istemiyor iseniz, mide ağrısı oluşmadan önce, bazı tedbirler almanız mümkün. Bu nasıl olacak? diyenler için, Mide ağrısı çekmemek için, yapmanız gereken bazı uygulamaları sizlerle paylaşmak istedik.

Yazının Devamı »