Ender Saraç’tan Cildi Güzelleştiren Yiyecekler

Cilt güzelliğinde beslenmenin önemi büyüktür. Dr.Ender Saraç göre, cilt, karaciğerin aynasıdır. Yani güzel bir cilt için, karaciğerinizin sağlıklı olması şart. Bu yüzden beslenmenize çok önem vermelisiniz.

Dr. Ender Saraç’a göre, cildi güzelleştiren, güzelliğinize güzellik katan besinler ve yiyecekler şöyledir:

Cildi Güzelleştiren Besinler : Yağlar arasından zeytinyağı, meyvelerden erik, elma, hurma, avokado, trabzon hurması, portakal, greyfurt, kavun, karpuz, kivi, sebzelerden lahana, havuç, brokoli, karnabahar, bezelye, turuncu dolmalık biber, bütün yeşillikler roka, tere, ıspanak, pazı, semizotu, maydanoz, marul, soğanın yeşil kısmı, madımak, hindibağ ve ege otları, sarı mercimek, ceviz, fındık, böğürtlen, balkabağı, yaz domatesi .

guzelCildi Güzelleştiren Hayvansal Gıdalar : Sardalya, kalkan, levrek, dil balığı, kılıç balığı, lağos, hamsi, somon, lüfer, çipura, deniz ürünleri, soya sütü, az yağlı keçi sütü, peyniri ve yoğurdu, taze ve az yağlı peynirler, yumurtanın beyazı ve bazen sarısı, tavuğun beyaz eti.

Cildi Güzelleştiren Baharatlar: Başta toz zerdeçal olmak üzere hindibağ, enginar, deve dikeni hapları karaciğerin detokslanmasını sağlayarak, cildinizin kalitesini arttırabilir.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

BESLENME ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Dr. ENDER SARAÇ’ın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 475 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...
Latest Comments
  1. Kader

    Cildi beyazlatmanın kesin yolu fasulye unu ve lavanta yağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.