Ender Saraç’tan Masaj ile Zayıflama Yöntemi

Masaj Nedir? Masaj zayıflatır mı? Masaj ile zayıflama nasıl olur? Zayıflama amaçlı masaj nasıl ve ne şekilde yapılmalıdır?

Bu tip sorularınız için, Dr.Ender Saraç bu konu ile ilgili bilgileri şöyle aktarıyor.

Masaj, diyet programınızda zayıflamanızı destekleyici, en önemli etkenlerden biridir.

Masaj Nedir?

Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

Masaj, hemen herkes tarafından duyulmuş olan, çok kolaylıkla uygulanabilen, en eski tedavi yöntemlerinden birisidir.

Masaj çeşitleri nelerdir?

Masajları ikiye ayırabiliriz bunlar katkılı ve katkısız masajlardır. Katkılı masajlarda aletli masajlardır, katkısız masajlar ise elle yapılan masajlardır.

masajMasaj nasıl zayıflatır? Masaj zayıflatır mı?

Masaj yapılan bölgedeki dolaşım hızlandığı için o bölgede incelme ve selülit gibi sorunlarda kaybolma gözükmeye başlar. Ayrıca masajı kendi kendimize yapıyorsak ekstra kalori harcayarak zayıflamamıza katkı sağlayabiliriz.

Masaj başkası tarafından mı yapılmalıdır?

Uzmanlar masajın aletler yerine başkası tarafından yapılmasını tercih etmektedir çünkü uzmanlar insanların birbirine iyileştirici güç ve sevgi gibi duyguları dokunarak aktarıldığını düşünürler.

Masaj yapan kişi önemli midir?

Masaj yapan kişinin size pozitif enerji vermesi kesinlikle çok önemlidir. Çünkü pozitif enerjiye sahip olmayan bir masör karşısındaki kişiye fayda sağlayamaz. Bunu şöyle örneklendirebiliriz örneğin şişman birinin orta kilolu yapıya sahip birine zayıflama önerilerinde bulunması gibi.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

MASAJ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Dr.ENDER SARAÇ’ın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

(Visited 126 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments
  1. gizem

    bende deneyecegım en yakın zamanda insallah en yakın zamanda göbeğimi eriteceğim bende

  2. sevda

    ben 21 yasındayım anı kılo almam nedenıyle vucudumda catlaklar olustu cok kotu hissediyorum kendimi bunları nasıl yok edebilirim?ve göbek oldugu gıbı kaldı bı turlu erıtemıtorum lahana suyunuda denedim ama zayıflayamadım nasıl kurtulabilirim bunlardan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.