Ender Saraç’tan Güneş Yanıklarını İyileştiren Krem

Yoğun çalışma hayatı veya monotonluk hemen herkeste bir deniz, havuz merakı oluşturur. İlk fırsatta buralara kaçmak isteriz. İyi güzel de tatil sonrası da çok önemli. Temennimiz, tatil, acı ve ızdırap veren güneş yanıkları ile bitmesin.

Sağlığınızı ve keyfinizi bozmadan bir tatil yapmak için, vücudunuza koruyucu krem ve yağ sürmek kaydı suya girmeyi ve gölgede güneşlenmeyi deneyin. Mecbur olmadıkça 10.00-16.00 arası güneşe çıkmayın. Efil efil giysiler, gözlük ve geniş çeperli şapkalar ile de güneşin zararlı ışınlarından korunabilirsiniz.

İstemeyiz ama, tatil yaptınız, aldığınız önlemler yeterli olmadı ve sizi rahatsız eden yanıklar oluştu. Hal böyle olunca ne yapacaksınız? Acı veren bu yanıkları nasıl geçireceksiniz.

Böyle durumlarda, bitki uzmanlarının görüşlerini almak ister misiniz?

 

İşte size Dr. Ender Saraç’ın Güneş Yanıklarına karşı oldukça etkili Krem Tarifi :

gunes1* 1 Adet bepanthene krem,

* 1 parça saf zeytinyağı,

* 1-1,5 tatlı kaşığı saf aloe vera.

Bütün malzemeleri karıştırıp bir krem yapın. Acı hissettiğiniz zamanlarda, sabun kullanmadan ılık bir duş alın ve yanan kısımlara bu karışımdan sürün. Bu krem kızarıklığı alıp, ağrıyı dindirir. Ayrıca güneş koruma kremi kullanmadan yanmışsanız, olabilecek lekeleri de önler.

Tatil size acı vermesin dileklerimizle, tatile çıkacaklar, mutlaka, bu karışımı gitmeden hazırlayıp, çantalarına koysunlar.

“Suna Dumankaya’dan Güneş Yanığına İyi Gelen Bitkisel Tedavi” bu konumuz için tıklayınız.

“Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Güneş Yanığına Karşı Ne Yapmalı?” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 48 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.