El ve Yüzdeki Kahverengi Lekeler için Evde Yapılacak Doğal Tedaviler

Güneş ışınlarının etkili olduğu zamanlarda, cildin, güneşe maruz kalan bölgelerinde melanin yoğunlaşması gerçekleşir. Bu duruma birde yaş durumu eklenince cildin o bölgesinde kahverengi lekeler oluşur.

Cildin, en çok, güneşe maruz kalan bölgesi ise, el ve yüz bölgesi olup, çok kolay kolay kahverengi lekeler oluşur.

El ve yüzdeki kahverengi lekeler, uzun süre doğum kontrol hapı kullanımı, hormonal dengesizlikler, belirli ilaçların kullanımı, gebelik dönemi, karaciğer rahatsızlıkları, stres ve genetik nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir.

Günlük hayatta, güneşe çıkmadan yarım saat önce, cildinize süreceğiniz, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sayesinde kahverengi lekelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Yatmadan önce, içinde c vitamini, yeşil çay özü, salisilik asit bulunan el kremi kullanmanız ellerdeki kahverengi lekelerin açılmasını sağlayacaktır.

Şimdi, el ve yüz bölgesindeki kahverengi lekelerden rahatsız olup, modern tedavi yöntemlerinden faydalanamayan kişiler için, evde yapılacak doğal tedavilerden bahsetmek istiyoruz.

El ve Yüzdeki Kahverengi Lekeler için Evde Yapılacak Doğal Tedaviler:

* Bir kırmızı soğanın suyunu sıkın ve iki çorba kaşığı elma sirkesi ile karıştırın.

Bu karışımı pamukla kahverengi lekelerin üzerine sürün. Kurumasını bekledikten sonra suyla durulayın.

* İki çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Kahverengi lekelerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ilee durulayın.

* Bir yaban turpunu rendeleyin ve bir çorba kaşığı limon suyu ile karıştırın. Sonra lekelerin üzerine sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra suyla durulayın.

* Sütün içinde bulunan alktik asit kahverengi lekelerin rengini açmada etkilidir. İki çorba kaşığı sütü, bir çorba kaşığı hardal tozu ile karıştırın ve kahverengi lekelerin üzerine sürün.

Bu doğal tedavilerden birini seçerek düzenli olarak uygulamanız, kahverengi lekeleri, rengini açarak yok edecektir.

“Suna Dumankaya’dan Güneş Lekelerini (Kahverengi Lekeleri) Kaybettiren Bitkisel Çözümler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Güneş Lekeleri (Kahverengi Lekeler) Neden ve Nasıl Oluşur? Güneş Lekelerinin veya Kahverengi Lekelerin Nedenleri Nelerdir?”  bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 432 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.