El Uyuşmasına Ne İyi Gelir? El Uyuşmasına İyi Gelen Kolay Ev Tedavileri

Ellerde yaşanan uyuşma, karıncalanma ve his kaybının en önemli sebebi, bilekte ve dirsekte oluşan sinir sıkışmasıdır. Ancak; boyun tutulması, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, damar tıkanıklığı, diyabet, hipotiroidi, B12 eksikliği, kas hastalıkları, MS hastalığı ve beyin tümörleri de ellerde uyuşma meydana getirebilen diğer sebeplerdir.

Tedavi için öncelikle el uyuşmasının sebebi bilinmeli ve ona göre tedavi uygulanmalıdır.

Ancak; hiçbir yan etkisi olmayan ve sizi rahatlatabilecek bazı ev tedavileri ile durumu hafifletebilir hatta uyuşmayı ortadan kaldırabilirsiniz. Şimdi evde yapılabilecek tedavileri sizlere aktarıyoruz.

El Uyuşmasına İyi Gelen Ev Tedavileri

* Yatmadan önce bir yemek kaşığı keten tohumu yağı için. Yapılan çalışmalara göre, bu yağın anti enflamatuar etkisi özellikle el ve bacaklarda görülmektedir ve el uyuşması hissiyatının geçmesine yardımcı olur.

* Lavaboya taze su doldurup ellerinizi içine sokun. Eğer surun içerisine birkaç küp buz atarsanız, etkisini arttırmış olursunuz. Bu sayede basıncı, sinirlerin etrafındaki enflamasyonu ve ağrıyı dindirebilirsiniz. Bunu yatmadan önce uygularsanız, geceleri daha rahat edebilirsiniz.

buzlu-suTuz ve asitli içecekleri beslenme düzeninizden çıkartın. Bu ürünler enflamasyon ve ağrıyı arttırır. Tüketimlerini tamamen kesmek sizin için yararlı olacaktır.

* Günde en az iki litre su için. Eğer isterseniz, sıvı birikmesini önlemek için idrar söktürücü ve arındırıcı özellikleri olan bir enginar içeceği hazırlayabilirsiniz.Bunun için, birkaç enginarı suda kaynatın ve süzün. Ardından içerisine yarım limonun suyunu ekleyin.

* Beslenme düzeninizde yeterince B vitamini bulunması çok önemlidir. Ton balığı, patates, muz ve yeşil yapraklı bitkiler sayesinde bu yeri doldurulamaz vitamini alabilirsiniz. Ek olarak, eczane veya doğal ürün satan mağazalardan alacağınız takviyeleri beslenme düzeninizi tamamlamak ve daha sağlıklı olmak için kullanabilirsiniz. Bu da geceleri daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

* Eğer yaptığınız iş uzun saatler boyunca ellerinizi ve bileklerinizi kullanmanızı gerektiriyorsa, özel kompres bileklikleri takmanızı öneriyoruz. Bu bileklikler sinir ve eklemlerinizi korumaya yetecek kadar baskı oluşturup onları çok yormanızı engellerler.

(Visited 538 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.