Düz Bir Karın İçin Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kilo alındığında, genelde ilk bel kalınlaşıp, göbek oluşur. Kadın, erkek hiç farketmez bu duruma memnun olmaz, hemen bu yağları yok etmek için kolları sıvarlar.

Karın bölgesinde oluşan bu yağları yok etmenin en doğru yolu, egzersiz yapmaktır.

Düz bir karın için hangi egzersiz veya sporu yapmak gerekir?

Düz Bir Karın Sahibi Olabilmek için Evde Yapılabilec ek Basit Egzersizler :

1. Yükselin : Yere uzanıp sağa dönün ve bacaklarınızı gerin. Üstteki ayağınızı, altta kalan ayağınızın önüne getirip zemine yerleştirin. Sağ dirseğinizden destek alın. Kolunuzun alt kısmı öne doğru bakmalı. Vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı vücudunuz düz bir çizgi oluşturuncaya dek yukarı kaldırın.

Bu egzersiz, kaslarınızın çalışmasını sağlayacak.

Şimdi bir egzersiz daha yapmanız gerekiyor: Bedeninizi hafifçe alçaltın ve yeniden yükseltin. Her yükselişte sol kolunuzu başınızın üzerine doğru uzatın. Bu egzersizi sol tarafınızla da tekrarlayın.

Bu Egzersiz Yöntemi Belinizi forma sokuyor, karın kasları ile sırt bölgesini güçlendiriyor.

2. Gergin kalın : Omuzlarınızı bileklerinizden destek alarak yükseltin. Elleriniz öne doğru bakmalı. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak parmak uçlarınızın üzerinde yükselin. Dirseklerinizi ve kalçanızı hafifçe eğin. karin1Değişimli olarak sol ve sağ kolunuzu ileriye doğru uzatın ve bu sırada beden ağırlığınızı her seferinde diğer yöne kaydırın.

Dikkat! Göbek bölgenizdeki kas gerginliğini mutlaka koruyun. Aksi taktirde çökebilirsiniz.

Bu Egzersiz Yöntemi Yerçekimine karşı yapılan bu egzersiz karın kaslarını ve omuzları güçlendiriyor.

3. Kayın : Bu kez elleriniz yerine, omuz genişliğinde açtığınız kollarınızdan destek alın. Ayak uçlarınızda yükselin. Leğen kemiğinizi, vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı neredeyse düz bir çizgi oluşturuncaya dek alçaltın. Tüm vücudunuzu yavaşça ve ritmik olarak öne ve arkaya doğru kaydırın. Bu sırada gerginliği hissedinceye dek karnınıza konsantre olun ve içeri çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Vücudu kendi ağırlığıyla karın ve omuz kaslarını verimli bir şekilde çalıştırıyor.

4. Arkaya esneyin : Egzersiz yaparken dizlerinizin yıpranmaması için yumuşak bir yastık ya da egzersiz minderinden yararlanabilirsiniz. Şimdi diz çökün. Dizlerinizi kalça genişliğinde açın. Poponuzu yukarı kaldırın ve vücudunuzun üst kısmını doğrultun. Kalçanız mümkün olduğunca düz olmalı. Bedeninizin üst kısmını, kalçanızı ve üst uyluğunuzu birkaç santimetre arkaya doğru yavaşça esnetin. Bu pozisyonda kalın. Başınızın üzerinde havaya kaldırdığınız ellerinizi öne ve arkaya doğru sallayın. Bu sırada karnınızı iyice içeri doğru çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Karın bölgesi ile sırttaki tüm kas sistemini harekete geçiriyor ve üst uyluğu geriyor.

EGZERSİZ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

ZAYIFLAMA ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 40 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.