Dümdüz Bir Karın İçin Nasıl Diyet Yapılmalı?

Bel ve göbekteki yağların gitmesi yalnızca görüntü açısından değil, sağlık açısından da önemlidir. Göbek etrafında özellikle organların etrafını saran yağlar, kalp hastalıkları ve ikinci tip diyabet hastalığının belirtisi bile olabilir.

Ancak, diyet ve karın kaslarını çalıştırıcı egzersizler ile hem göbek çevresindeki bu yağlardan kurtularak dümdüz bir karna sahip olabilirsiniz.

Bu makalemizde, 1 hafta kadar kısa sürede dümdüz bir karına sahip olabileceğiniz bir diyet hakkında bilgi vermek istedik.

Bu diyeti uygulamak için, en önemli kaide, günde 3 öğün yemek yemektir.

Öğlen ve akşam protein ağırlıklı besinler tüketilmelidir.

Gün içerisinde 5 porsiyon meyve ve sebze tüketilmelidir.

Güne, içerisine limon sıkılmış bir bardak sıcak su içilerek başlanmalıdır. Ayrıca, gün içerisinde 2 litre su ve birkaç bardak bitki çayı içilmelidir.

Öğünlerde ve sandviçlerde kepek ekmek tercih edilmelidir.

Şekersiz ve az tuzlu yiyecekler tüketilmelidir.

Dümdüz bir karın için; Kahvaltı Önerileri 

gobek-diyet* Taze meyve suyu, ballı yulaf. Haşlanmış yumurta, taze meyveli yoğurt gibi yiyecekler tüketilmeli.

Yeşil çay : Kahvaltıya yeşil çay ile başlamalı. Yeşil çayın yağ yakma özelliğini unutmayalım. Ayrıca, yeşil çay, antioksidan etkisi ve kan şekerini düzenlemesi bakımından çok faydalıdır.

Yulaf : Lifli yapısından ötürü tok tutucu özelliği vardır. Yulaf yenilen kahvaltıda uzun süre yemek yemeden durulabilir. Karbonhidrat içeriği de buna yardımcıdır. Metabolizmayı hızlandırır.

Yoğurt : Protein açısından zengin bir gıda olup, harika bir kahvaltılıktır. Bal, meyve ve tahıllarla yapılan karışımlar sindirimi kolaylaştırır.

Salatalık : Tok tutma özelliği ile midenin küçülmesini sağlar. Karpuz, Kuşkonmaz, pırasa ve kereviz gibi yiyeceklerde midenin küçülmesini sağlar.

Dümdüz Bir Karın için Menüler :

* Çorba,

* Mevsim sebzeleri ile yapılmış yemekler,

* Havuç, salatalık ve domatesten yapılmış salata,

* Az yağlı yoğurt,

* Yarım avakado.

Diyet ile birlikte karın kaslarını çalıştıran egzersizler de yaparak bir hafta kadar kısa süre zarfında dümdüz bir karna sahip olabilirsiniz.

(Visited 34 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.