Dukan Diyetinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Dukan Diyeti, yüksek proteinli, düşük yağ ve karbonhidratlı bir diyettir. Dukan Diyeti ile kişiler yiyerek bir yandan da fazla kilolarından kurtulmuş olacaklardır.

Diyet, aslında, hızlı kilo verdiren bir program olarak değil, uzun süre korunabilecek ve akabinde de yavaş yavaş kilo verdirmeyi hedefleyerek oluşturulmuş bir diyet programıdır.

Her aşama belirlenen gıdaların yenmesi, belli egzersizlerin yapılması, belli oranda ki su miktarının tüketilmesi ve aşama kaydedilmesi için tasarlanmıştır.

Ancak, her diyette olduğu gibi Dukan diyetinin de olumlu ve olumsuz yanları mevcuttur. Bu makalemizde, Dukan diyetinin olumlu ve olumsuz etkilerini sizlere aktarmak istiyoruz.

Dukan Diyetinin olumlu etkileri :

* Dukan Diyetini uygulayanlar hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulabilirler. Bu durumda kişi açısından son derece motive edicidir.

* Dukan Diyetinin önerdiği liste gayet açık ve nettir. Uygulanması gereken kurallar kolaydır. Bu da çoğu kişi için bir yanılgıya son verir.

* Dukan Diyetinde seçeneklerin az olması, öğün planlamasını kolaylaştırır.

* Dukan Diyetinde yemekleri gram gram tartmak veya kalori hesabı yapmak gerekli değildir.

dukan-diyeti7* Dukan Diyeti kuralları arasında, yağlı, şekerli yemeklerden ve alkolden uzak durulması gerektiği ifade edilir. Bu da vitamin ve mineral bakımından fakir besinlerin vücuda alınmasını engeller, sizi daha zinde ve sağlıklı kılar.

* Dukan Diyeti vücuda tuz ve yağ alımını hızla keserek sağlığımız için önemli bir alışkanlık kazandırır.

Dukan Diyetinin olumsuz etkileri :

* Dukan Diyetinin uygulanışında esnekliğe yer yoktur. Dr. Pierre Dukan, kilo vermek isteyen kişilerin belirli kurallara ve yönergelere uymak zorunda olduğunu belirtmektedir.

* Dukan Diyetinde atak ve seyir evreleri oldukça zorludur. Bu sebeple, bu diyeti uygulayanların sıkılıp veya bunalıp bu diyeti bırakma olasılığı yüksek olmaktadır.

* Vejeteryan bir kişi iseniz, protein alamayacağınızdan Dukan Diyetini uygulayamazsınız.

* Nişastalı karbonhidrat, meyve ve sebzelere göre protein zengini et ürünleri daha pahalıdır.

(Visited 46 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.