Dukan Diyetinde Neleri Ne Şekilde Tüketmeli?

Dukan Diyeti, protein ağırlıklı ve hızlı kilo vermeyi sağlayan  bir diyet türüdür.

Dukan Diyeti, 4 aşamalı bir beslenme programı olup, kurallara riayet edildiğinde etkisini kısa sürede gösteren diyetler arasındadır.

Dukan Diyetinde, protein olarak kalori sınırlaması yoktur. 3 adet tavuk, 4 adet köfte şeklinde herhangi bir sınırlamada yoktur. Bünyeniz kabul ettiği miktarda tüketebilirsiniz. Hatta, kendinizi ödüllendireceğiniz günlerde aşırıya kaçmayacak şekilde istediğiniz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Ancak, doğru ve bilinçli uygulandığında, çok kısa sürede, metabolizmayı çalıştırarak sizin en kısa zamanda forma girmenizi sağlayacaktır.

Şimdi gelelim asıl meseleye… Dukan Diyetinde Neler Yemeliyiz? Yediklerimiz Nasıl Olmalı veya Ne Şekilde Yenmeli? bu konuya açıklık getirmek istiyoruz.

Dukan Diyetinde ; 

* Sığır eti ve dana eti hatta tavşan eti dahi yiyebilirsiniz. Kuzu eti kesinlikle  yasaktır. Etlerin yağlı kısımları temizlenerek yenilmemelidir.

* Beyaz etlerden tavuk ve hindi eti yenilebilir.

* Az yağlı yada yağsız olmak kaydıyla jambon tüketebilirsiniz. Şarküteri ürünleri yasak.

dukan diyeti ile* Sığır ve dana eti ile tavuk ciğeri istenilen miktarda yenebilir.

* Bütün balıklar, taze dondurulmuş, tütsülenmiş, kurutulmuş ve  konserve, yiyebilirsiniz. Yağda veya yağlı kremalı bir şekilde pişirilmemeliler.

* Tüm kabuklu deniz mahsullerinin tüketilmesinde hiç bir sakınca yoktur.

* Günde 2 yumurtadan fazla tüketebilirsiniz. Dikkat: Yüksek kolesterol rahatsızlığınız varsa haftada 3 yada 4 yumurta sarısı tüketebilirsiniz. Yumurtanın beyazı yasak.

* Yağsız olmak kaydıyla süt ve süt ürünlerini tüketmenizin bir sakıncası yok.

* Tatlandırıcılar, sirke, baharatlar, soğan, sarımsak, limon suyu, salatalık, hardal, ketçap doğal olması kaydıyla ölçülü bir şekilde tüketmenizin herhangi bir sakıncası yoktur.

(Visited 20 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.