Dukan Diyet Listesi Örneği

Dukan diyeti, karbonhidrat tüketimini minimuma indirerek, protein yönünden zengin yiyecekler tüketilen bir diyettir. Bu diyet, protein ağırlıklı olduğundan kalori hesabının yapılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Son zamanların oldukça popüler bir diyeti olan, Dukan Diyetinin, kısa zamanda fazla ve kalıcı kilo verdirmesi, uygulayan kişiler tarafından doğrulanmıştır.

Dukan Diyeti, protein ağırlıklı olup, menüsünün önemli bir kısmı hayvansal gıdalardan oluşmaktadır. Bu yüzden dukan diyetini vajeteryanların uygulaması belki biraz zor olabilir.

Dukan Diyetinde;

Sık sık yemeniz gereken yiyecekler; yoğurt (yağsız), yumurta, peynir, süt, balık, deniz ürünleri, derisiz tavuk, yağsız kırmızı ettir.

Ketçap ve mayonez gibi ürünler ile tatlı türleri kesinlikle yasaktır. Ayrıca, sıvı ve katı tüm yağlardan uzak durup yemekler az yağ ile pişirilmelidir.

Dukan Diyetinde;

Her gün, en az 1,5 litre ılık su içmeniz, her gün 20 dakika yürüyüş yapmanız ve her günün en az bir öğününde tatlandırıcı eklenmiş kahve içmeniz de mutlaka yapmanız gereken diğer hususlardır diyor ve Dukan Diyet Listemizi veriyoruz.

dukan-diyeti-menüsüDukan Diyet Listesi : 

Dukan Kahvaltı :

* 2 Yumurta

* 1 Parça Beyaz Peynir

* Yulaf Kepeği Krebi

* Tatlandırıcılı Çay yada Hazır Kahve

Dukan Ara Öğün :

* 1 Kase Tatlandırıcılı Yoğurt

Dukan Öğlen Yemeği :

* Sınırsız Izgara Köfte

* Diyet Kola

Dukan Ara Öğün :

* Bir Kase Yoğurt

Dukan Akşam Yemeği :

* Yulaf Ezmeli Yayla Çorbası

* Haşlanmış Tavuk

* Yulaf Kepeği Krebi

Dukan Ara Öğün :

* 2 Ceviz

 

(Visited 45 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.