Diyetisyen Dilara Koçak’tan Zayıflama Diyetini Kolaylaştıran Öneriler

Diyet yapma fikri, ister istemez her kişide bir sıkıntı yaratır. Sanki yaşamı zorlaştırır. Hayatı zorlaştırarak diyet yapmak da sağlığıa zarar verir.

Her gün diyet listelerine bağlı kalmak size zor geliyorsa, bir de, Diyetisyen  Dilara Koçak’ın bu önerilerini uygulayın.

İşte, Zayıflama Diyetinizi  ve Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak Öneriler :

* Öğün atlamayın : Çünkü atlanan her öğünden sonra, diğer öğündeki besin tüketimi daha fazla olmaktadır.

* Her sabah aynı kahvaltıyı etmeyin : Bazı günler yeme biçiminizi değiştirin. Tek yönlü beslenmeyerek farklı tatları deneyin.

* Porsiyonları küçültün : Kendinize yasaklar koymak yerine her şeyden küçük miktarlarda tüketin.

* Çayı ve kahveyi şekersiz için : Günde 5 şeker 100 kalori enerji verir. Her gün sadece 100 kaloriden vazgeçerek yılda 36 bin 500 kalori tasarruf eder, yıl sonunda 5 kg zayıflarsınız.

* Haftada 1 – 2 gün yumurta yiyin : 1 yumurta sarısı ile 3 yumurta beyazını karıştırın. Böylece daha az yağ ve kolesterol daha çok protein ve kalsiyum alırsınız.

* Haftada 1 – 2 kez kurubaklagil tüketin : Mercimek, nohut, kuru fasulyeyi ihmal etmeyin. Haşlayıp salatalarınıza katabilir, çorbasını yapabilirsiniz.

* Salatanın yağına dikkat edin : 1 tatlı kaşığı zeytinyağı yeterlidir. Bundan fazlası 50 kalori demektir.

* Doymuş yağ tüketimini azaltın : Hayvansal besinlerin; süt, yoğurt, peynir ve etlerin yağsız olanlarını tercih edin.

* Çeşitli beslenin : Hiçbir besin tek başına mucizevi bir özelliğe sahip ve hiçbir besin tek başına suçlu değildir. Hedefiniz hep ölçülü beslenmek olsun.

* Kalori saymayın, dengeli beslenin : Her öğün, beş temel besin grubundaki yiyecekleri birlikte tüketin. Bu şekilde beslenme, besin öğeleri arasında dengeyi sağlarsınız.

* Etiket okumaya başlayın : Doğru besini ararken, mutlaka etiketleri okuyun. Besinlerin kalori, yağ ve tuz değerlerini, son kullanma tarihlerini inceleyin.

* Fiziksel açlık ile duygusal açlığı ayırın : Cesaretinizi yitirmeyin, hep pozitif düşünün.

*  “Ya hep ya hiç” demeyin : Diyetiniz bazı günler veya öğünler bozulabilir. Sakın “Battı balık yan gider” demeyin. Bu düşünce, küçücük bir çikolata veya biraz patates kızartmasından daha çok zarar verir.

* Yaşam biçiminizi ve düşünce şeklinizi yenileyin : Dengeli beslenme ve iyi yaşamı hayatınızın bir parçası haline getirin ve etrafınıza da bunu anlatın.

* Alkol tüketimini sınırlandırın : Alkol seviyorsanız tercihiniz şarap olsun. Rakı, votka ve viski yüzde 45-50 oranında alkol içerirken, şarapta bu oran yüzde 12-15’tir.

“Kilo Verme Diyetinizin Olumlu Sonuçlanması için Uyulması Gereken Kurallar” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Diyetisyen Dila Koçak’tan 3 Günde 1 Kilo Verdiren Diyet” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 36 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.