Cilt Kırışıklıkları için Bitkisel Çözümler

Giderek yaşlanıyor olsak ve zamanı durduramasak da yaşlanmayı geciktirebiliriz. Cilt sağlığı konusunda göstereceğimiz hassasiyet bizi genç gösterebilir ve dolayısı ile yaşlı gösteren cilt kırışıkları daha geç oluşur.

Cilt Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Cilt Kırışıkları Nasıl Geciktirilir?

“Cilt Kırışıklığı Nasıl Engellenir?” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır.

Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir. Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

Ciltte Kırışıklık Oluşumunu Yavaşlatan Bitkisel Tedaviler :

* Kırışıklık Maskesi 1 : 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılırve yüze sürülür. 20 dakika ciltte bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

* Kırışıklık Maskesi 2 : 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze sürülür. 15-20 dakika ciltte bekletilir ve ılık su ile yıkanır.

“Kırışıklık Giderici Kayısı Yağı” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

* Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan cilt gerginleşir.

* Cilt, her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır.

* Her gün çay ile yıkanan cilt güzelleşir.

* Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

* Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

“Ender Saraç’tan Kırışıklık Giderici Bitkisel Maske” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

(Visited 1.349 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.