Cildinizdeki Çil ve Lekeleri Geçiren Bakım Kürleri

Cildin görüntüsünü bozan çil ve lekelerin baş düşmanı güneştir. Güzelliğinizi ve psikolojinizi bozan bu durumdan kurtulmak için güneşin zararlı ışınlarından korunmamız gerekir.

Güneşin etkili olduğu yaz aylarında gündüz saat 12:00 ile 16:00 arasında mümkün olduğunca güneşe çıkmamak en doğrusu. Hatta, güneşe çıkın yada çıkmayın cildinizi dış etkenlerden koruyacak korucu krem ve sizin için derlediğimiz bakım kürlerini de kullanmayı ihmal etmeyin.

Çil ve Lekelere Karşı Bakım Kürleri :

Kür 1 : Bir demet maydanozun saplarını biraz suyun içinde kaynatın. İçine bir adet limonun suyunu sıkın.Her gün sabah ve akşam yüzünüzü pamuk yardımı bu su ile silin.

Ayrıca Sonbaharda iseniz maydanozun köklerini, ilkbaharda iseniz maydanozun yapraklarını robottan iyice geçirerek cildinize göz altlarına gelmeyecek şekilde maske şeklinde sürün. 20 dakika bekletin ve durulayın. Daha sonra nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirin.

Kür 2 : Bir adet limon suyuna, bir adet yumurta sarısı, bir yemek kaşığı toz şekeri koyup karıştırın. Sonra bardak su ilave ederek yüzünüze sürür ve 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Kür 3 : Bir adet domatesi dilimleyerek temizlenmiş cildinizin çilli bölgesine yerleştirip yarım saat bekleyin ve cildinizi süte batırdığınız pamuk yardımı ile silin. Daha sonra biraz cildi besleyen bir bakım kremi sürün.

Kür 4 : Bir adet büyük hıyarı ince ince kıyıp bir su bardağı votkanın içine koyun ve karanlık bir yerde yaklaşık 10 gün bekletin. 10 gün sonra içine bir çorba kaşığı herhangi bir nemlendirici krem koyup iyice karıştırın. Leke ve çillerin üzerine sürüp yaklaşık bir saat kadar cildinizde bekletin. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Kür 5 : Bir adet havucun suyuna çeyrek limonun suyunu ekleyip sabah ve akşam cildinizi bu suya batırdığınız pamuk yardımı ile silin.

Kür  6 : Çilek, orman çileği ve frenk üzümü gibi meyvelerden hazırlanan maskelerde cildinizdeki leke ve çilleri yok eder. Bu maskeleri cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Sonra ılık su ile durulayın.

“Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler” bu konumuz için tıklayınız.

“Ender Saraç’tan Cilt Lekelerine Bitkisel Çözüm” bu konumuz için tıklayınız.


(Visited 135 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.