Cildi Canlandırmak için Ne Yapmalı?

Cilt Nasıl Canlanır? Cildi Canlandırma Yolları Nelerdir?

Cildi Canlandıran Öneriler ve Tüyolar :

* Genel yüz temizliğinde kullanılan maskelerden peeling etkisine sahip olanlar,  ölü hücreleri ortadan kaldırarak, derinlemesine temizlik sağlar.

* Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Cildinizi uyandırır, canlı ve diri görünün verir.

* C vitaminli cilt bakım ürünleri kullanın.  C vitamini, kan dolaşımını ve kolajen üretimini hareketlendirir.

* Alnınızda oluşacak kırışıklıkları önlemek için, ayak parmaklarınız üst kısmına düzenli aralıklarla sertçe bastırın. Zira ayak parmakları yüzünüze sinyal gönderir.

* Protein ve bitki özlü nemlendirici kullanın. Cildi aktif hale getirip, koruyucu tabaka oluşturur.

* Yüzünüze hafta da 2 defa 5 dakikalık kremli masaj yapın. Bunun için, parmaklarınızı kullanarak oval hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa doğru, burun yanlarından alnın ortasına doğru inip çıkarak masaj yapın. Ağzınızın çevresini, yukarı doğru hareketlerle ovun.

* Gece saat 10-11 ’den önce yatın. İlk uyku saatlerinde salgılanan büyüme hormonları, hücreleri yeniler.

soguk-su* Kremlerin içindeki enzimler, yani minik protein molekülleri, kan dolaşımı hızlandırır, cildi koruyan hücreleri güçlendirir.

* Koku kompresleri cilt ve duyuları canlandırır. 4 er damla limon ve selvi ağacı özünü ve 2 damla ardıç yağını, 2 litre kaynar su içine koyun. Özel yüz havlunuzu bu karışımın içine daldırın ve yüzünüze kompres yapın.

* Ultroviyole ışınlarının, atık gazların, nikotinin oluşturduğu saldırgan serbest radikaller cildin erken yaşlanmasına yol açar. E vitamini içeren kremler, cildi bu zararlı etkenlerden koruyup nemlendirir.

* Yanaklarınızı gerginleştirmek için, egzersiz yapın. Bunun için, ağzınızı kapatın, yanaklarınızı içeri doğru çektikten sonra, ellerinizin yardımı ile yavaş yavaş gerin.

* Cildinize patates ile masaj yapın. Çiğ patates dilimlerini 10 dakika buzdolabında bekletin. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra, soğumuş patates

dilimleriyle yüzünüze 15 dakika masaj yapın. Patatesin suyu cildinize temas ettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Patates masajı, cildi tazeler ve dinlendirir.

* AHA komplekslerini deneyin. Bu isimle tanınan meyve asitleri, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor ve cildi tahriş etmiyor. Ayrıca besleyici yağlar da içeriyor.

* Kolajen tabakasını harekete geçirin. Bunun için 250 gr domates, 2 şeftali, kabuğu soyulmuş yarım limon ve bir havucu katı meyve presine koyun, bir damla zeytinyağı ve bir miktar iyotlu tuz ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı içerek cildin kolajen tabakasını canlı tutabilirsiniz.

* “Şikaku” yapın. Bu basit egzersiz gergin yüz kaslarını yumuşatmaya yarıyor. Bu egzersiz için, gözbebeğinin hizası, gözaltlarındaki kemikler üzerine 5 saniye parmaklarınızla bastırın.

* Güzellik kapsülleri cildi besler, hücre yeniler. Vitaminler, nemlediriciler ve doğal maskeler ise, cildin esnekliğini sağlar.

soguk-su* Oksijen maskesi, bir çeşit expres lifting görevi görür.  Hücrelerin oksijen alımı 10 dakika içinde yoğunlaşır. Sonuç olarak, cilt olabildiğince taze ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

* Lipozom maskeleri besleyicidir. Aynı zamanda, cildin alt tabakalarına da nüfuz ettiklerinden, etkilerini uzun vadede gösterirler.

* Turuncu ışık, hücreleri canlandırır, mavi oksijen alımını artırır, sarı cildi ölü hücrelerden arındırır ve yeşil kuproza karşı etkilidir. Renkli ışık tedavisini ancak güzellik merkezlerinde bulabilirsiniz.

* Ampuller ve yenileyici kapsüllerle yapılacak yoğun bir kür,  sert koşullar da bile cildi dirençli kılar.  4 hafta boyunca, cildi kremlemeden evvel sürün.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 143 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.