Cildi Canlandıran Bitkisel Reçeteler

Cildimiz, dış dünyaya açılan penceremizdir.

Güzellik ve sağlıklı görünüm için, cildimize önem vermemiz gerekir. Cildimiz için ayıracağımız 10-15 dakika, hayatımıza çok şey katabilir.

Cildimizin, bir canlı olduğunu düşünerek, üzerini kapatan toksin maddeleri atarak, öncelikle cildin gözeneklerini açmamız, daha sonra bir canlının ihtiyacı olan su ve havayı kendisine vermemiz gerekir.

 

Cildinize uygulayacağınız canlandırıcı bitkisel maskeler, kan dolaşımı hızlandıracak, cildin oksijen ve nem almasını sağlayacaktır.

Cildi Besleyen ve Canlandıran Bitkisel Tedaviler :

 

* Birer tutam oğulotu, kekik, ebegümeci, fesleğen, biberi­ye ve yabani kekik bir kaba konulur. Üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Bir gece dinlenmeye bırakıl­dıktan sonra günde bir defa bir çay bardağı ile içilir.

avakado2* İki çorba kaşığı yulaf unu iki bardak su ilave edilerek bulamaç gibi pişirildikten sonra süzülür. Yulaf bulama­cı, çiğ sütün kaymağı ile yumuşak bir macun haline ge­tirilerek yüze ve boyna sürülür. 20-25 dakika sonra yüz, süzülen yulaf suyu ile çalkalanır. Sonra sulandırılmış süt ile çalkalanıp kurutulur. Yapılan bu uygulama cildi hem kuvvetlendirir, besler hem de yumuşatır.

* Yedişer tutam biberiye, kekik, ebegümeci ve yabani ke­kik üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Bir gece dinlenmeye bırakıldıktan sonra pamuk veya bir parça bez yardımıyla gerekli bölgelere sürülür.

* Yarım, olgun avokado, yeterince taze ve çiğ süt, bir tat­lı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı polen kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Temizlenmiş yüz ve boyna sürülür. Yak­laşık yarım saat bekletildikten sonra soğuk su ile yıkanır. Bu maskeden sonra yüze ve boyna bitkisel bir losyon sürülmelidir. Bu uygulama cildi beslediği gibi canlı bir görünüm almasını da sağlayacaktır.

Bu önerilerimiz, cildinizi besleyecek ve canlandıracaktır.

CİLT BAKIMI ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

CİLT MASKELERİ ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 63 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.