Çabuk Yağlanan Saçlara Bitkisel Çözümler

Saçlar, görselliği bütünleyen unsurlardan en önemlisidir.

Saçların yağlanması aslında önemli bir cilt sorunudur. Çünkü, yağlı olan saç değil, saçlı deridir. Saçlı derideki yağ, saçlara doğru daha yayılmıştır.

Saçlarda oluşan aşırı yağlanmayı önlemek için, öncelikle, yağlı saçlara yönelik şampuan kullanmak ve çok sık yıkamamak gerekir. Yağlı saçın çok sık yıkanması, saç derisindeki yağ hücrelerinin daha fazla çalışmasına, bu da, daha fazla yağlanmaya neden olabilir.

Yağlı saçların gün aşırı yıkanması uygun olup, şampuandan önce, saçlı derinin düz ılık su ile yıkanması ve yağının arındırılması gerekir. Yağdan arınan saçların sonra şampuanla yıkanması uygundur. Hatta, ılık su ile yıkanıp, son durulamayı soğuk suyla yapmak yağlı saçlar için ideal bir yöntemdir.

Şimdi size önereceğimiz bitki kürleri ile de saçlarınızı yağdan arındırmanız mümkün.

Çabuk Yağlanan Saçlar için Bitkisel Kürler :

* Biberiye bitkisi ve 1 tatlı kaşığı kekiği , 1,5 su bardağı kaynar suda demleyin. Karışım bir süre bekletin ve ardından saç diplerine iyice yedirin

* 1 litre suya iki tutam sarı kantaron yaprak ve ezilmiş kökü, iki tutam ısırgan otu yaprağı karıştırılarak saçlara uygulanır.

* 4 tane yumurta çırpılarak saçlara hafif masaj yapılır. Bu şekilde 15 dakika bekletilir. Sonra iyice durulanır. İsteğe göre bir bardak konyak ile bir bardak gül suyu karıştırılarak durulanır.

* Elma sirkesi saçlara çok iyi gelir durulama suyuna elma suyu ekleyin.

“Saç Yağlanmasına Bitkisel Çözüm” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“İbrahim Saraçoğlu-Yağlı Saçlar için Lavanta Kürü” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 232 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.