Bölgesel Kilo Almak için Ne Yapmalı? Göğüs Kalça ve Bacak Bölgesine Kilo Almak için Ne Yapmalı?

Kişinin ideal kilosu yaş, cinsiyet ve boyuna göre değişir. Ancak; zayıfım ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum diyorsanız, günlük aldığınız kalori miktarınızı arttırmanız gerekir. Genellikle alınan kilolar bel ve göbek bölgesinde toplanır. Bu durum vücut şeklinizi bozar.

Şöyle ki; vücut şeklinizin bozulmaması ve alınan kiloların orantılı bir şekilde dağılımı için doğru beslenme ve doğru egzersiz proğramı şarttır. Bu şekilde yani; doğru beslenme ve egzersiz programı ile vücudunuz şekillenerek daha dolgun görünüme kavuşacaktır.

Yalnız; orantılı kilo almak için, (göğüs ve basen orantısı için) bölgesel kilo alma yöntemlerini bilinçli uygulamak gerekir.

Şimdi; bölgesel (göğüs ve basen bölgesinden) kilo alma yöntemlerini şöyle aktarabiliriz.

Bölgesel Kilo Almak için:  

Protein Alımını Arttırın. Hem dokuların yenilenmesi hem de kas yaparak kilo alabilmeniz için protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Yetişkin bir kişinin günlük protein ihtiyacı 0.8 gr iken çocuk, yaşlı, hamile ve sporcularda bu miktar çok daha fazladır. Yumurta, süt, yoğurt, peynir, kırmızı et, hindi, tavuk, balık, ceviz, badem, kaju, kabak çekirdeği, kestane, fındık, çam fıstığı, ay çekirdeği, susam, keten tohumu, yer fıstığı, antep fıstığı, çörek otu, baklagiller, makarna, yulaf ezmesi, buğday unu, mısır, mısır unu, tahıllar, çikolata, tereyağı protein bakımından oldukça zengin besinlerdir. Muz, nar, greyfurt gibi meyveleri ara öğünlerde tüketerek protein alımını hızlandırabilirsiniz.

protein1Bol Sıvı Tüketin. Sıvı besinler hem kilo vermenizi hem de kilo almanızı kolaylaştırır. Kilo almak için hangi içecekleri tüketmeniz gerektiğini bilmeniz gereklidir. Vücudun temel ihtiyaç duyduğu besin olan suyu bol miktarda tüketin. Su bir yandan egzersiz yaparken kaybettiğiniz mineralleri geri kazanmanızı sağlarken diğer yandan iç organlarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Hazır meyve suları, asitli ve alkollü içecekler vücudun dengesiz yağlanmasına neden olduğu için vücut şeklinizin bozulmasına yol açar. Ayrıca selülit oluşumuna neden olur. Bunun yerine taze sıkılmış şekersiz meyve suları, ayran, yağlı süt tüketebilirsiniz. Alınan kalori ve enzimlerin emilimini azalttığı için çay ve kahve tüketimini azaltın.

Kilo Aldıran Bitki Çaylarını Deneyin. Hem iştah açan hem de vücudunuzun daha dolgun görünmesini sağlayan bitki çayları arasında çemen otu, karahindiba, hayıt tohumu, şerbetçi otu, sarı kantaron çayı ve rezene çayı yer alır. Düzenli olarak her gün kullanıldıkları zaman iştahınızı açar, aldığınız protein ve kalorinin daha kolay vücut tarafından emilmesini sağlar, sindirimi kolaylaştırır.

Masaj Yapın. Masaj vücudun gerginliğini alır, kan akışını hızlandırarak kas oluşumunu kolaylaştırır. Zayıf olan ve şekillendirmek istediğiniz kol, bacak, omuz, bel, kalça, göğüs bölgenize her gün yapacağınız masaj hareketleri ile vücut hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Bölgesel Egzersiz Teknikleri İle Kilo Alma

Bacak ve Kalça Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler
Bacakları zayıf olan bayanlar yapacakları egzersizler ile bacak kaslarını güçlendirerek daha kilolu görünebilir. Bacak açma, diz bükme, çömelme, eğilme ve germe hareketleri ile kas yapabilirsiniz.

Göğüs Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler
Vücudu dik tutarak kollarınızı omuz hizasında havaya kaldırıp indirme hareketi ve kolları geriye doğru itme hareketleri göğüs kaslarını çalıştırır. Ayrıca avuç içinizle göğsünüze alttan yukarı doğru masaj yaparak göğsünüzün 1 – 2 beden daha büyümesini sağlayabilirsiniz.

(Visited 60 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 6 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.