Beli İnceltmenin Yolları

Beliniz çok mu kalın? Bel kalınlığınızdan şikayetçi misiniz?

Bel çevresinin kalınlığı çok önemli. Bel bölgesindeki yağlar, sadece çirkin bir görüntü değil, aynı zamanda belin kalınlaşması, pek çok hastalığa davetiye çıkarır.

Prof. Dr. Mehmet Öz’e göre, bel çevresinin uzunluğu, boy uzunluğunun en fazla yarısı kadar olmalı. Bunu başarmanın tek yolunun, egzersiz yapmak olduğunu da dile getiriyor.

Bel bölgenizi çalıştırarak, bu yağlardan kurtulabilir, belinizi inceltebilirsiniz.

İşte bel kalınlığından kurtulmanın yolları;

Bel Egzersizleri : Beli İncelten Egzersizler :

1. Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Bir bacağınızı geriye yukarı doğru kaldırın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

2. Dik şekilde ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Belinizi sağa ve sola doğru, kollarınızı da aşağı yukarı hareket ettirin.

3. Bacaklarınızı dizlerinizden kırın. Kollarınızı yana doğru açın. Belleriniz ve bacaklarınız sabit olacak şekilde, gövdenizi sağa ve sola doğru çevirin.

4. Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Ayaklar yerde dururken, kalça ve belinizi havaya bel-egzersizkaldırın.

5. Yere yatın. Sol ayağınız yere bassın. Sağ bacağınızı 90 derece kaldırın. Kalçanızı ve belinizi yerden kaldırın. Sadece sol bacağınız üzerinde durun.
Aynı pozisyonu diğer bacakla da uygulayın.

6. Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Sırtınızdan hafifçe kalkarak, sağa ve sola doğru hareket edin.

7. Bacaklarınızı omuz hizasından biraz fazla açarak ayakta durun. Bacaklarınızı dizden kırarak eğilin ve kalkın.

8. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi bacağınızın üst kısmına koyun. Dizlerinizi kırıp aşağı doğru eğilin. Kalçanızı dışarı çıkarın.

9. Ayakta durun. Sol elinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun alt kısmı sabit dururken, üst kısmınızı belden sağa ve sola doğru hareket ettirin.

“Bel Bölgesi Nasıl İncelir? Bel Bölgesini İncelten Formül” bu konumuz için tıklayınız.

“Belinizi İncelten Egzersiz Hareketleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 49 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.