Bel ve Karın Bölgesini Zayıflatan Besinler

Bel ve karın bölgesindeki yağlanma, pek çok kişi için sıkıntılı bir durum. Bu bölgedeki yağları eritmek ne kadar zor gibi gözükse de imkansız değil. Beslenme tarzınız ve hareketli bir yaşam tarzı ile beklentiniz gerçekleşebilir.

Bu makalemizde, incecik bir bel ve dümdüz bir karın için neler yemeliyiz bu konuya değinmek istiyoruz. Size önereceğimiz bu yüksek lifli gıdalar sayesinde, hem tok kalacak, hem de enerjik ve dinç olacaksınız.

 

Bel ve Karın Bölgesini Zayıflatan Besinler:

* Badem : Lif değeri yüksek olan badem, bel ve karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için ideal bir besindir. E vitamini bakımından da oldukça zengin bir besindir.

 

* Avokado : Cildi yenileyici özelliğinin yanı sıra, karın yağlarını yakma konusunda oldukça etkili bir besindir.

* Elma : Sindirimi kolaylaştırması nedeniyle, diyetlerin olmazsa olmazı bir besindir. Bel ve karın bölgesi yağlarını eritecek mükemmel bir besindir.

yesil-yaprakli* Yeşil yapraklı sebzeler : Vitamin, lif, kalsiyum ve antioksidan bakımından zengin olan yeşil yapraklı sebzeler, kilo vermeye de yardımcı besinlerdir. Kalorisi düşük olan bu sebzelerle, açlık hissetmeden kilo verebilirsiniz.

* Salatalık :B vitaminleri, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Fosfor, Potasyum ve Çinko bakımından zengin olan bir besindir. Su ihtiyacınızı gidererek tok hissetmenizi sağlar. Böylece az yemek yiyerek, bel ve karın bölgesindeki fazlalıkları atabilirsiniz.

* Fasulye : A, B9, C vitamini, demir ve magnezyum bakımından zengin olan fasulye, vücuda enerji ve güç verdiği gibi, sindirimi kolaylaştırarak, kilo vermenizi de sağlar.

* Karpuz : % 82 su içeren ve kalorisi oldukça düşük olan bu besin, incecik bir bel, dümdüz bir karın isteyenlerin menüsünde mutlaka yer almalı. Enfes bir tadı olan karpuzu çekinmeden yiyebilirsiniz.

Eğer, bel ve karın bölgenizdeki fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız, kalorisi düşük olan bu lifli besinileri bol bol tüketmenizde fayda var.

(Visited 67 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.