Bel ve Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak için Ne Yapmalı?

Bel ve karın bölgesindeki yağlanma, estetik bir problem değil, aynı zamanda bozulan sağlığında bir göstergesidir. Yağ dokusu, kadınlarda vücut ağırlığının %30’undan, erkeklerde %25’inden fazla olursa, başta kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı, eklem hastalıkları ve birçok kanser türüne neden olabiliyor.

Bel ve karın bölgesi yağlanması, özellikle kalp hastalıkları, metabolik sendrom ve Tip 2 diyabet ile menopoza giren kadınlarda, andropoza giren erkeklerde, anti-depresan ilaç kullanan hem kadın, hem de erkeklerde daha sık gözlenebiliyor.

Bu bölgedeki yağlanmada, en büyük etken, hareketsiz yaşam olmakla birlikte, glisemik indeksi yüksek besinlerin alınması da etkili oluyor. İnsülin hormonunun bol salgılanması da yağlanma sebebidir. Peki bu durumda ne yapmalıyız diyenleriniz var, değil mi?

bel-karin1Bel ve Karın Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak için :

* Bel ve karın bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için, doktor ve diyetisyen kontrolü şart diyoruz.

* Vücudun belli bölgelerinde biriken yağ dokusunu azaltmak veya artmasını engellemek için, beslenme alışkanlıklarımızı muhakkak değiştirmeli ve egzersiz alışkanlıkları kazanmalıyız.

* Beslenme programımızda doğru karbonhidrat seçimi (glisemik indeksi düşük) yapmalı ve tükettiğimiz yağ miktarını azaltmaya çalışmalıyız.

* Fiziksel aktivite seçiminizde karın ve bel çevresindeki kaslarınızı daha iyi çalıştıran egzersiz tekniklerini uygulamalıyız. Gerektiğinde de Exilis gibi ultrasyon ve radyo frekans tekniklerinin kulanıldığı teknolojik gelişmelerden de faydalana bilinilir.

(Visited 14 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.