Bel ve Karın Bölgesi Yağları Nasıl Erir?

Kadınlarda normal bel ölçüsü, 60-80 cm, erkeklerde ise normal bel ölçüsü 73-94 cm. dir. Bel ölçüsü eğer, normalin üzerine çıkmış ise, hayati önem taşır.

Belin kalınlaşması ve karın bölgesinin genişlemesi ile oluşan yağlanma, sadece görüntü olarak değil, sağlık açısından da risk taşımaktadır. Böyle bir durum, bu bölgede bulunan iç organların, etrafının yağlandığını gösterir. Sağlık açısından da tehlike oluşturur.

Bu durumda, gerçekten dikkat etmek gerekir. Peki bel ve karın bölgesindeki yağlar nasıl erir, hiç düşündünüz mü. Bu konuda sizleri aydınlatmak istiyoruz.

Bel ve Karın Bölgesindeki yağların erimesi için;

* Alkolü bırakın, tatlı tüketimini kontrol altına alın. Yağ oranı yüksek gıdalardan uzak durun. Süt ve Süt ürünlerinden özellikle yoğurdu tüketin. Akşam yemeğinden sonra sadece meyve tüketin. Yatmadan önce asla bir şeyler atıştırmayın. bel-karin2Unutmayın ki yatmadan önce yapılan  atıştırmalar, bel ve karın bölgesinde en çok yağlanmaya sebep olan besinlerdir.

* Spor yapın. Her gün mutlaka yarım saat yürüyüş yapın. Yürüyüşe takviye olarak da  haftada 2 yada 3 gün karın bölgesini çalıştıracak egzersizler yapın. Egzersizler ile, hem yağ yakımı hızlı olacak, hem bu bölgede ki kaslar sıkılaşacak, hem de zayıflığın verdiği güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

* Egzersiz yapma fırsatınız yoksa, sabah kalktığınız da ve akşam yatmadan önce, temiz açık havada derin nefes alıp,yavaşca verin. Bunu yaklaşık 30-35 kere yapın. Masa başında çalısıyor iseniz, karnınızı içeri çekin ve göğüs kısmını öne gelecek şekilde oturmaya çalışın. Bu Sizin kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.

Bunları yaparken başka bölgelerinizden (yüz vb ) zayıflayacağınızı düşünmeyin. Yağ nerede fazla ise, ilk önce oradan yakılır. Bunun için hiç pes etmeden spor yapmaya ve düzgün beslenmeye dikkat edin.

(Visited 127 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.