Bel Nasıl İncelir? Kalın Bel Nasıl İncelir?

Karın ve bel çevresinin kalınlaşması, insilün direncinin yol açtığı metabolik bozuklukların, yenilip içilenleri, özellikle, şeker, un, nişasta içeren yiyecek ve içeceklerin süratle yağa dönüştürmesidir.

Öncelikle, karaciğer, pankreas çevresi , karın içindeki diğer organlar ile karın iç yastığında yağ birikmesi yaparak bel ve karının kalınlaşmasına yol açıyor.

Sürekli alkol almak, kadınlarda menopoz, erkeklerde andropoz dönemi de, bel kalınlaşması yapan diğer nedenlerdir.

Karın çevresini inceltmenin yolu, öncelikle, göbekte veya karında yağ birikimi yapa nedenin ortadan kaldırılması ile olur.  İnsilün direncini tedavi etmek, alkolü kesmek, un, şeker, nişasta (karbonhidratlı gıdalar) gibi her türlü içeceği ve taze sıkılmış meyve sularını dahi beslenme listesinden ince belçıkarmak veya en aza indirmek şeklinde olmalıdır. Beslenme modeli, daha az protein ve daha bol sebze üzerine olmalıdır.

Bel  incelten en etkin aktivite, her gün tempolu bir şekilde yürüyüş yapmaktır. Dakikada 100-120 adımlık bir hızla 30-45 dakika yürüyüş yaparak belinizi inceltebilirsiniz. Tempolu yürüyüşlere zaman zaman, çok kısa koşular, ağırlık antrenmanları ve direnç  egzersizlerini de ilave edebilirsiniz.

Eğer yürümenizi engelleyen bir sağlık sorununuz var ise,  yüzebilirsiniz. Yalnız yüzmenin de tempolu olması gerek.

Kalın bir beli inceltmenin yolu, ne mekik çekmek, ne bitkisel haplar kullanmak,  nede özel bazı diyetlerdir. Beslenme modelinizi değiştirip aktivitenizi değiştirerek belinizi inceltebilirsiniz.

(Visited 37 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.