Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş ağrısına bitkisel yollardan çözüm arayanlar için faydalı birkaç tarifimiz var. Baş ağrısından kurtulmak isteyenler için şifalı bitkiler ve bitkisel çözümler:

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Baş ağrısı neden olur?

Baş ağrısı insanın baş bölgesindeki(baş, yüz, ağız, boyun) sinirler arası iletişimin bir sonucudur. Beynin alt kısmında sinir ağları vardır. Bu sinirler, beyine ağrı sinyallaerini taşıyan reseptörler vardır. Stres, kaslardaki gerginlikler, genişleyen kan damarları ağrı hissinizi artırır.

Baş ağrıları insanların neredeyse tüm gününü alt üst ediyor. Hem vakit işgali yapan hem de insanları yoran bu baş ağrılarına da kesin çözümler mevcuttur. Baş ağrılarını önlemek için yapmanız gerekenleri maddeler halinde sıralayalım.

kisnisBaş Ağrısına Bitkisel Çözüm

* Taze kişniş, badem yağı ve gül suyu lapa yapılarak ağrıyan başa konulduğu takdir de belli bir süre sonra baş ağrısı diner.

* Başınız ağrıyorsa az yemek tüketip, az düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca gürültünün bulunduğu ortamlar yerine sessiz sakin ortamlar da uzanarak dinlenebilirsiniz.

* 2 gr katran köpüğü, bir bardak bal şerbetini beraber içtiğiniz takdir de baş ağrınız geçer. Aynı zaman da boğazda biriken balgam sökülür.

* Bal ile ayva çekirdeği macun yapılarak tüketilebilir. Bu doğal takviye kısa zaman da etkisini göstermektedir.

* Karabaş otunu belli bir süre kaynattıktan sonra bir bardak içebilirsiniz. Baş ağrılarında ve grip gibi hastalıklar da karabaş otu uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

* Bir bardak kabuk suyu ya da bir bardak badem yağını içerekte sağlığınıza hızlı bir şekil de kavuşabilirsiniz.

(Visited 15 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.