Balgam Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

Balgam, üst solunum yolu hastalıklarının bir belirtisi olmakla birlikte, sigara ve kirli havanın da oluşturduğu bir salgıdır. Balgamın içeriğinde, toz, bakteri,hastalık yapabilecek maddeler mevcut olup, mekanı akciğerlerdir.

Akciğerlerimiz yaradılış gereği bünyesindeki zararlı maddeleri balgam olarak dışarı atar. Dışarı atamadığı balgamlar ise, akciğerde çok ciddi hastalıklara neden olabilir.

Yani, balgam, mutlaka atılması gereken bir salgıdır. Fakat, atılması oldukça zor ve zahmetlidir.

Balgam atmak için, öncelikle, bol sıvı almak gerektiğini hatırlatırız. Bunun yanında, sigara ve alkolden uzak durmak, soğuk içeceklerden, süt ürünlerinden, et, aşırı şekerli, kızartılmış, işlenmiş gıdalardan uzak durmak da tedaviyi kolaylaştırır.

Bu arada balgam kesinlikle yutulmamalıdır. Kağıt peçeteye tükürülmeli veya lavaboya çıkarılmalıdır.

Eğer balgam şikayetiniz var ve rahatsız oluyorsanız; size önereceğimiz doğal ve bitkisel yöntemler ile balgamdan kurtulmanız mümkün. Öyle ki; bu doğal ve bitkisel yöntemler ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olduğundan öksürük ile beraber kolayca balgam atmanızı veya çıkarmanızı sağlayacaktır.

Şimdi; bu makalemizde, balgam çıkarmanızı kolaylaştıran doğal veya bitkisel tedavileri sizlere şöyle aktarabiliriz.

balgam1Balgam Çıkarmak İçin; Bir  adet soğan ile bir diş sarımsağı küp küp doğrayın ve bunları bir kavanoza alın. Üzerine  bir su bardağı kaynar su ilave edip soğumasını bekleyin. Sonra bu karışımı süzün. Süzdüğünüz bu karışımın içine, 3 yemek kaşığı bal, 1 limonun suyunu, 1 tatlı kaşığı tarçın ve yarım tatlı kaşığı zencefil ilave edin. Kavanozun kapağını kapatın ve çalkalayın.

Sonrasında balgam sökücü bu doğal karışımı her öğünden sonra l yemek kaşığı için.

Balgam Çıkarmak İçin; Keçi boynuzunu, beş su bardağı suda, 5-6 dakika kaynatın ve suyunu 21 gün boyunca için. Bu tedavi, akciğerlerdeki balgamı söktürerek temizleyecektir.

Bu arada “İbrahim Saraçoğlu-Öksürük ve Balgam için Bitkisel Çözüm” makalemizi de okuyabilirsiniz.

Balgam Çıkarmak İçin; Ebe gümeci, kaynar suyun içine atılır ve kapağı kapalı vaziyette 5 saat bekletilir. Süzülen karışım, aç karnına birkaç gün içilir.

Balgam Çıkarmak İçin; 1 litre ılık suya, 3 adet elmayı, kabuklarını soymadan dörde bölüp, çekirdeklerini çıkararak atın.  Üzerine, yarım yemek kaşığı zencefil, yarım yemek kaşığı zerdeçal, yarım yemek kaşığı tarçın, bir kaç tane kuru karanfili atıp, kaynamaya bırakın. Tam kaynamak üzere iken, karışıma, nöbet şekeri ekleyip, yaklaşık on dakika kaynatın.

Bu karışımı, her gün, hiç aksatmadan 2,5 ay kullanın. Özellikle, sigara içenlere tavsiye edilir.

nane-limonBalgam Çıkarmak İçin; Nane ile limonu kaynatın ve sonra süzün. Üzerine, 1 çay kaşığı, kara biber ekleyin ve için. Yatakta istirahat edin.

Balgam Çıkarmak İçin; Bir  bardak soğuk suya, iki çorba kaşığı hatmi kökü atın ve karıştırın. Sonra süzün ve için. Bu tedaviyi günde iki kez uygulayın.

Balgam Çıkarmak İçin; Bir çorba kaşığı hatmi kökü, bir çorba kaşığı keten tohumu ve bir çorba kaşığı adaçayını karıştırın. Ardından 100 gram kahverengi şeker  ve 2,5 bardak su ekleyin. Şeker eriyene kadar karışımı, ocakta karıştırın. Sonra, dilimlenmiş limon ekleyin ve 15 dakika daha kısık ateşte pişirin. Karışımı, ocaktan alın ve süzün. Bu karışımdan, günde 4 çorba kaşığı tüketin.

Bu arada “Balgam Söktürücü Bitki Çayları” makalemizi de okuyabilirsiniz.

Balgam Çıkarmak İçin; Soyulmuş limonu blendırdan geçirin. Elde ettiğiniz doğal limon suyunun üzerine, bir adet doğranmış soğan, bir baş doğranmış sarımsak ve bir adet doğranmış siyah turp ilave ederek iyice karıştırın. Sonra, bu karışımı, cam kavanoza koyarak buzdolabına kaldırın. Bu karışımdan günde üç kere bir çorba kaşığı tüketin.

Balgam Çıkarmak İçin; Kaynar suya, 2 yemek kaşığı ıhlamur ekleyin ve 20 dakika bekletin. Sonra, karışımı süzün ve üzerine bal ile limon ilave ederek bu karışımı için.

Balgam Çıkarmak İçin; 250 gram kahverengi şekeri suda eritin. Üzerine, üç çay kaşığı adaçayı ve üç çay kaşığı defne yaprağı ekleyin. Bu karışımı, 3 dakika ocakta tutun ve alın. Sonra karışımı süzün ve soğumaya bırakın. Soğuduğunda cam kavanoza alarak serin ve karanlık yerde muhafaza edin. Bu karışımı, günde, 3 kere için.

Balgam Çıkarmak İçin; Üç yemek kaşığı keten tohumu ile 3 su bardağı suyu karıştırın. 10 dakika pişirin. Daha sonra kurutulmuş kekikten bir çorba kaşığı ekleyin. 20 dakika bekletin.. Günde birkaç kez içebilirsiniz.

(Visited 320 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 10 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.