Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bademcikler, vücudun savunma sisteminin en önemli organıdır.

Boğaz yolu ile vücuda girmeye çalışan bakteri ve virüsler, bademcikler tarafından tutulur.

Bademciklerimiz vücut direnci düşüp de, boğazdan giren bakteri sayısı artınca bunu engellemek için ürettiği antikor sayısını arttırır. Bu artış ve bakterilerin etkisiyle bademcikler şişer.

Yani bademciklerin şişmesi tamamiyle vücudun bir savunma refleksidir, aynen öksürmek, hapşırmak gibi…

Bademciklerin Şişmesine İyi Gelen Bitki Tedavileri için Gerekli Şifalı Bitkiler : Yaban mersini, Hatmi, Papatya, Keten tohumu, Dut, Soğan, Zeytinyağı, Üzüm suyudur.

Bademciklerin Şişmesine İyi Gelen Bitki Kürleri ise, şöyle;

* Yaban mersini on dakika süre ile sıcak suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya dut pekmezi ilave edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hastalık süresince hazırlanan bu şuruptan günde üç çorba kaşığı içilir.

* Hatmi çiçeği ve papatya birlikte demlenir, süzüldükten sonra iki saat dinlendirilir. Hazırlanan bu karışım şurup kıvamına gelinceye kadar üzüm suyu ile tatlandırılarak karıştırılır. Hastalık süresince bu şuruptan ısıtılarak bir fincan içilir.

* Zeytinyağı ile pişirilen soğan lapa halinde ezilir. Hazırlanan lapa ılık bir vaziyette temiz bir tülbente yayıldıktan sonra hastanın boğazına sarılır.

* Kurutulmuş papatyalar gün boyu sirke dolu bir kapta bekletilir. Sıkılarak elde edilen lapa ısıtılarak bir tülbente yayılır. Hazırlanan yakı hastanın boğazına sarılır.

“Ahmet Maranki’den Bademcik İltihabı için Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.

“Soğuk Algınlığı, Grip ve Boğaz Ağrısına Birebir Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 127 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Latest Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.