Bacak Bölgesinden Kilo Almak için Ne Yapmalı?

Zayıflıktan şikayet edenlerin en önemli sorunlarından birisi ince bacak problemi olsa gerek. Böyle bir durum kişinin kendine olan güvenini olumsuz yönde etkileyebilir.  Ancak bu durum daha çok yaz aylarında ön plana çıkabilir.

İşte; böyle bir durumunuz var ve bu sorununuza çare arıyorsanız, makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye edebiliriz.

Bacak bölgenizden kilo almak istiyorsanız; yapmanız gereken iki şey var.

1.    Kalori alımınızı artırarak kilo kazanmak.

2.    Egzersiz yaparak güzel bir bacak formunu kazanmak.

Öncelikle nasıl beslenmeniz gerekir. Bu konuya açıklık getirmek istiyoruz. Günlük ne kadar kalori aldığınızı kabaca hesaplayın ve üzerine 500 kalori daha ekleyin. Örneğin; normalde günde 1800 kalori almanız gerekiyorsa; 1800+500 = 2300 kalori almalısınız.

kaloriliTüketeceğiniz yiyecekler, yüksek kalorili ve aynı zamanda besleyici olmalı. Kuru meyve, sebze, kırmızı et, beyaz et, süt ürünleri, kuru yemiş ve bakliyat gibi. Bu arada; dondurulmuş, kızartılmış ve işlenmiş gıdalardan da uzak durulmalısınız.

Beslenmenizde oğün sayısını artırarak her 2-3 saatte bir yemek yemeye çalışın. Öğünlerinizde protein, karbonhidrat ve yağ dengesini iyi oluşturun.

Bacaklarınızda güzel görünümü kazanmak için ikinci şık düzenli egzersiz yapmanızdır. Egzersiz için size bir çift düşük ağırlıklı dambıl gerekli. Dambılları spor mağazalarından temin edebilirsiniz.

Şimdi yapmanız gereken egzersizleri şöyle anlatabiliriz.

 

bacak1Dambıl ile Çömelme Egzersizi :

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Dambılları kollarınız sarkık bir biçimde iki elinizle tutun, belinizi dik tutarak dizlerinizi bükün ve çömelin. Bu hareketi üst üste 10-12 kez tekrarlayın.

 

bacak2Dambıl ile Hamle Egzersizi :

Dambılları kollarınız sarkık biçimde tutun. Sağ bacağınızı ileri atın ve dizinizi kırarak çömelin. Daha sonra aynısını sol bacağınız için de yapın. Bu hareketi üs üste 10-12 kez tekrarlayın. Hareketi yaparken sırtınızı dik tutmaya özen gösterin.

 

bacak3Dambıl ile Adım Atma Egzersizi :

Yerden yüksek bir cismin üzerine sağ ayağınızı koyun. Dambıllar yine kollarınız sarkık bir biçimde ellerinizde iken vücudunuzu sağ bacağınız ile kaldırın. Aynı şekilde sol bacağınız için de hareketi tekrarlayın. Her bacak için 10-12 kez bu egzersizi yapın.

 

bacak4Dambıl ile Deadlift :

Dambılları iki elinize alın ve bacaklarınız omuz hizasında ayırın. Sonrasında sırtınızı dik tutarak öne doğru eğilin ve bacaklarınızda gerilimi hissedinceye kadar durup, doğrulun. Bu hareketi 10-12 kez tekrarlayın.

Beslenmenize dikkat ederek ve gerekli egzersizleri yaparak, bacaklarınızdan kilo alabilir ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

(Visited 56 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 6 oy)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.