Açlık Nasıl Bastırılır? Açlığı Bastırmak için Ne Yapmalı?

Aç kalmadan tok karınla zayıflamak, aslında düşük kalorili yiyecekler meyveler ve sebzeler ile beslenildiğinde tabi ki mümkündür. Açlığı bastırma yöntemleri de, aslında kilo vermek için uygulanabilecek etkili yöntemler olarak bilinir.

Kilo verme veya formda kalma gibi bir amacınız var ise, sizlere bazı tavsiye ve önerilerde bulunmak istiyoruz.

Özelikle diyete başladığınız zaman, tatlı gıdalara karşı duyulan özlemi bilirsiniz, insanda olağanüstü bir istek uyandırır.

Açlığı Bastırmak için :

1-) Açlık hissini duyar duymaz hemen bir şeyler atıştırmaya kalkmayın ve on dakika bekleyiniz. Belki bu süre içinde ortaya çıkan o açlık arzusunun önüne geçmiş veya açlık durumunuz herhangi bir gıda almadan da azalmış olacaktır.

2-) Bu durumda hemen bir bardak su içiniz. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sayesinde açlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Mide dolduğu için açlığı daha iyi tolere edebilirsiniz.

3-) Yanınızda limon varsa bir dilim kesip suyunu içiniz. İçilen bir dilim limon suyu açlık hissini azaltacaktır.

4-) Büyük öğünler yerine daha sık aralıklarla az gıda yiyiniz. Doyma dorumu beyinde kontrol edilen bir merkez sayesinde yapılmaktadır. Ara öğünleri zevk alarak bekleyiniz.

5-) Açlık hissinden uzak durmanın diğer bir şekli ise hareket halinde olmaktır. Sadece kalorinin sınırlanması ile olan bir diyet uzun vadede başarılı olamaz. Onun için kalorinin sınırlanmasının yanı sıra aynı zamanda egzersiz yapmak ve hareket halinde olmak bir o kadar önemlidir.

Bu önerilerimizi uygular iseniz, amacınıza ulaşabilirsiniz.

“Acıktırmayan Besinler” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“Zayıflama Yöntemleri” bu konumuz için tıklayabilirsiziniz.

(Visited 329 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.